Mercedes Klasy A L Sport Sedan - przedłużona nowa Klasa A specjalne dla Chin

Wielkie koncerny motoryzacyjne bardzo dbają o chiński rynek. Do tego stopnia, że wprowadzają tam modele, o których w Europie możemy pomarzyć. Lada moment zadebiutuje tam nowy Mercedes Klasy A L w wersji sedan. Auto łączy w sobie stylistykę modelu CLS i technologię rodem z Klasy S.

Niemiecki producent wprowadza na rynek chiński Mercedesa Klasy A Sedan. Czterodrzwiowy model będzie wyposażony we wszystkie nowinki techniczne znane do tej pory z Klasy S, w tym system MBUX obsługujący sterowanie głosowe w dialekcie seczuańskim i kantońskim. Dzięki przedłużonemu rozstawowi osi aż o 60 mm, w kabinie będzie więcej miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu.

Mercedes Klasy A L Sport SedanMercedes Klasy A L Sport Sedan fot. Mercedes

Klienci w Państwie Środka będą mogli wybierać pomiędzy dwiema wersjami: Sedan i Sport Sedan. Oprócz tego będą dostępne nowe wzory i rozmiary felg (od 16- do 19-cali), a także wyjątkowy lakier Rose Gold, dostępny tylko na rynku chińskim.

Mercedes Klasy A L Sport SedanMercedes Klasy A L Sport Sedan fot. Mercedes

Pod maskę Klasy A L Sedan trafi nowy silnik o pojemności 1,33-litra. Jednostka będzie dostępna w dwóch wersjach : 136 i 163 KM. Na szczycie oferty będzie dostępny silnik 2-litrowy o mocy 190 KM. Auto będzie oferowane w standardzie z dwusprzęgłową skrzynią 7G-DCT.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.