Ford Mustang - cały świat, w tym Polacy, jest zakochany w tym modelu

Od trzech lat amerykański muscle car jest najlepiej sprzedającym się sportowym coupe na świecie. Ta informacja dotyczy również polskiego rynku. O jaki model chodzi?

Oczywiście, że Mustang. Amerykański model jest od kilku lat dostępny w oficjalnej, europejskiej dystrybucji. Firma analityczna IHS Markit poinformowała, że w minionym roku zarejestrowano na świecie łącznie 125 809 egzemplarzy Mustanga. Taki wynik daje przewagę nad wszystkimi innymi modelami dostępnymi w tym segmencie.

Bez cienia wątpliwości – świat jest zakochany w tym modelu. "Mustang reprezentuje najlepsze amerykańskie wzornictwo, osiągi i poczucie wolności oraz niepowtarzalną osobowość, która urzeka klientów bez względu na szerokość geograficzną" – mówi Erich Merkle, analityk sprzedaży Forda.

Zobacz także: 10. Ogólnopolski Zlot Fordów Mustangów - w naszym obiektywie

Na 126 tys. sprzedanych Mustangów, w zeszłym roku trafiło na rynek europejski około 13 100 egzemplarzy. Polska plasuje się wysoko w wewnętrznych statystykach – 495 sprzedanych samochodów daje piąte miejsce w rankingu. Wyprzedziły nas Niemcy (5742), Wielka Brytania (2211), Francja (942), Belgia (900) oraz Szwecja (512).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.