Hybrydowa oferta Toyoty

Alternatywne napędy zyskują na popularności, a prym wiodą wśród nich układy hybrydowe. Żadna marka w Polsce nie ma takiego doświadczenia i bogatej oferty jak Toyota. Japończycy oferują oszczędne i niezawodne hybrydowe auta praktycznie w każdym segmencie.

Toyota to prekursor i lider w dziedzinie układów hybrydowych. Żaden inny producent nie ma tak bogatej oferty i takiego doświadczenia. Pierwsza Toyota Prius na drogi wyjechała już w 1997 roku. Od tego czasu Japończycy cały czas dopracowują swoje ekologiczne i oszczędne auta.

Jakie hybrydowe modele dostępne są w polskiej ofercie Toyoty?

Nowa Toyota Prius - niedościgniony wzór hybrydy

W salonach Toyoty znajdziemy już czwartą generację Toyoty Prius. Najnowsze wcielenie kompaktu imponuje pod wieloma względami i stanowi wzór hybrydy dla całej branży.

Toyota PriusToyota Prius fot. Toyota

Nowy Prius wyposażony jest w układ hybrydowy (łączna moc to 122 KM) najnowszej generacji, który zapewnia znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku pracuje ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest nie tylko wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawnością cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego.

Toyota Prius - najważniejsze informacje:

 • Układ hybrydowy z silnikiem 1.8 o łącznej mocy 122 KM
 • Wymiary: 4540x1760x1490 mm, rozstaw osi: 2700 mm
 • Średnie zużycie paliwa: 3,4 l/100 km
 • Cena: od 119 990 zł

Toyota PriusToyota Prius fot. Toyota

Toyota Prius Plug-in - nieco ponad litr na 100 km

W polskiej ofercie Toyoty znajdziemy jeszcze większego Priusa+, ale my chcemy więcej miejsca poświęcić Priusowi Plug-in. Hybryda typu plug-in oznacza, że akumulatory można w niej naładować także na postoju z gniazdka.

Toyota Prius Plug-inToyota Prius Plug-in fot. Toyota

Prius Plug-in Hybrid został zbudowany na bazie najnowszej generacji Toyoty Prius, oferującej bardziej dynamiczny i oszczędny pełen napęd hybrydowy. Jest propozycją idealną dla osób, które poszukują auta hybrydowego wzbogaconego o dodatkową korzyść wynikającą z możliwości ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego.

Nowy model rewolucjonizuje rynek samochodów osobowych dzięki średniemu spalaniu na poziomie 1,0 l/100 km i emisji CO2 wynoszącej jedyne 28 g/km. Co ważne, na samym silniku elektrycznym Prius Plug-in przejdzie nawet 50 km i rozpędzi się do 135 km/h.

Toyota Prius Plug-in - najważniejsze informacje:

 • Układ hybrydowy z silnikiem 1.8 o łącznej mocy 122 KM
 • Wymiary: 4645x1760x1490 mm, rozstaw osi: 2700 mm
 • Średnie zużycie paliwa: 1,2 l/100 km
 • Cena: od 150 900 zł

Toyota Prius Plug-inToyota Prius Plug-in fot. Toyota

Toyota Auris Hybrid - jeden z ulubionych kompaktów Polaków

Kompaktowa Toyota Prius nie jest w Polsce tak popularna, jak inna Toyota z tej klasy. Toyota Auris to ścisła czołówka segmentu C nad Wisłą, a wersję hybrydową wybiera coraz więcej osób.

Toyota Auris HybridToyota Auris Hybrid fot. Toyota

I nic dziwnego. Bo Toyota Auris Hybrid to połączenie przystępnej ceny, niezawodności, bardzo niskiego zużycia paliwa i walorów praktycznych. Zwłaszcza w wersji kombi (Touring Sports) Auris jest jednym z najbardziej pakownych kompaktów na rynku. Oferowany jest też w kilku ciekawych odmianach, m.in. bogato wyposażonej, stylowej i drapieżnej wersji Freestyle.

Toyota Auris Hybrid - najważniejsze informacje:

 • Układ hybrydowy z silnikiem 1.8 o łącznej mocy 136 KM
 • Wymiary: 4330x1760x1475 mm, 4595x1760x1485 w kombi, rozstaw osi: 2600 mm
 • Średnie zużycie paliwa: 3,5 l/100 km
 • Cena: od 84 400 zł

Toyota Auris HybridToyota Auris Hybrid fot. Toyota

Toyota C-HR Hybrid - imponujący debiut crossovera

Toyota C-HR z miejsca zdobyła serca Polaków. Dawno żaden samochód nie zaliczył tak imponującego debiutu na listach sprzedaży. Już w pierwszych miesiącach sprzedaży auto meldowało się w czołówce rankingów, za tak dobrym wynikiem stoją przede wszystkim klienci indywidualni.

Toyota C-HRToyota C-HR fot. Toyota

Toyoty C-HR nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym autem. Charakterystyczna sylwetka przeniesiona wprost z modelu koncepcyjnego to esencja dynamiki i miejskiego stylu. Wyjątkowe jest również wnętrze wykonane z materiałów najwyższej jakości. Ambientowe podświetlenie LED w kabinie oraz deska rozdzielcza wyprofilowana w stronę kierowcy oferują wysoki komfort.

Ponad 3/4 Polaków w salonie decyduje się na Toyotę C-HR w wersji hybrydowej.

Toyota C-HR Hybrid - najważniejsze informacje:

 • Układ hybrydowy z silnikiem 1.8 o łącznej mocy 122 KM
 • Wymiary: 4360x1795x1565 mm, rozstaw osi: 2640 mm
 • Średnie zużycie paliwa: 3,6 l/100 km
 • Cena: od 104 900 zł

Toyota C-HRToyota C-HR fot. Toyota

Toyota Yaris Hybrid - oszczędny mieszczuch

Bardzo dużą popularnością w Polsce cieszy się także Toyota Yaris - to samochód nr 1 nad Wisłą wśród klientów indywidualnych (rejestracje w 2017 roku).

Toyota Yaris HybridToyota Yaris Hybrid fot. Toyota

Częstym wyborem jest wersja hybrydowa, która wprost znakomicie czuje się w mieście. Auto zapewnia ciszę, moc, zaawansowaną technologię i bezawaryjność. Przy okazji niedawnego faceliftingu wersję hybrydową dopracowano, by stała się jeszcze oszczędniejsza. Zużywa teraz średnio tylko 3,1 l/100 km. Inżynierowie zadbali też o podwyższenie komfortu jazdy - obniżono poziom hałasu i wibracji.

Toyota Yaris Hybrid - najważniejsze informacje:

 • Układ hybrydowy z silnikiem 1.5 o łącznej mocy 100 KM
 • Wymiary: 3945x1695x1510 mm, rozstaw osi: 2510 mm
 • Średnie zużycie paliwa: 3,3 l/100 km
 • Cena: od 67 900 zł

Toyota Yaris HybridToyota Yaris Hybrid fot. Toyota

Toyota RAV4 Hybrid - duży SUV z dużą mocą

Na sam koniec zostawiliśmy samochód-legendę. Toyota RAV4 to jeden z prekursorów SUV-ów i jeden z najlepiej sprzedających się samochodów tego typu na świecie. W zeszłym roku sprzedano aż 840 tysięcy RAV4.

Toyota RAV4 HybridToyota RAV4 Hybrid fot. Toyota

Wiele z Toyot RAV4 wyposażonych jest w układ hybrydowy. W przypadku modelu RAV4 hybryda oznacza nie tylko oszczędności (średnie spalanie na poziomie 5,1 l/100 km w praktycznym SUV-ie), ale także osiągi. RAV4 Hybrid dostarcza kierowcy aż 197 KM, co przekłada się na imponujące przyspieszenie na poziomie 8,3 s do setki.

RAV4 Hybrid nie zapomina także o swoich walorach praktycznych - to spory SUV, z bardzo przestronną tylną kanapą i bagażnikiem, który pomieści 501 l (1633 l po złożeniu siedzeń).

Toyota RAV4 Hybrid - najważniejsze informacje:

 • Układ hybrydowy z silnikiem 2.5 o łącznej mocy 197 KM
 • Wymiary: 4605x1845x1675 mm, rozstaw osi: 2660 mm
 • Średnie zużycie paliwa: 5,1 l/100 km
 • Cena: od 140 900 zł

Toyota RAV4 HybridToyota RAV4 Hybrid fot. Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.