Koniec korków w Warszawie? Rusza budowa obwodnicy

O tej drodze mówi się już od wielu lat, ale dopiero teraz pojawiły się realne perspektywy na budowę obwodnicy Warszawy. Właśnie ruszyły kolejne prace.

Najnowsza inwestycja GDDKiA to budowa wielkiej obwodnicy wokół Warszawy. W tej chwili trasy S2 i S8 w godzinach szczytu są już mocno obciążone. Tylko w 2015 roku na moście Grota-Roweckiego w ciągu jednego dnia przejechało średnio ponad 140 tys. samochodów, ale zdarzały się momenty, gdy liczba przekraczała 200 tys. Tłoczno robi się również na wylocie z Warszawy i zachodnio-południowej części S2.

GDDKiA poinformowała o rozpoczęciu prac analitycznych na temat inwestycji. Na początek zostaną wyznaczone optymalne warianty przebiegu takiej trasy oraz miejsca przecięcia z istniejącymi odcinkami. Pod uwagę będą brane również kwestie oddziaływania na środowisko przyrodnicze i mieszkańców.

Niezależnie od tej inwestycji, GDDKiA pracuje na Studium Korytarzowym drogi ekspresowej S10 biegnącej z Torunia do Wołomina. Jeden z fragmentów tej drogi będzie włączony w północną obwodnicę Warszawy.

Więcej o:
Komentarze (32)
Obwodnica Warszawy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • poparzony

  Oceniono 89 razy 85

  ??? Ktoś coś zrozumiał? Istny bełkot ;(
  Lubimy Dobre Dziennikarstwo ;)

 • Gość: magicpp

  Oceniono 43 razy 41

  ale o czym to wogole jest ?! chyba starzysta zapomnial dopisać końcówki tekstu :P

 • ursus104

  Oceniono 16 razy 14

  W tytule szumne "w końcu" a z treści wynika, że drogowcy dopiero zastanawiają się nad optymalnym przebiegiem trasy.
  Dla mnie bomba.

 • Paweł Kubiak

  Oceniono 11 razy 11

  Bełkot bełkotem. Na szczęście jest mapka poglądowa obrazująca opisywaną sytuację! Ufff!

 • jck12

  Oceniono 16 razy 8

  Dopóki prawa jazdy będą dodawać do "Pani Domu" albo "LOGO" to korki nie znikną. Na istniejącym odcinku obwodnicy 3 dni w tygodniu bez wypadku i związanych z tym korków to sukces.

  Przypadek z zeszłego roku kiedy na jezdnie wysypały się bale drewna ze źle zabezpieczonego transportu (szczęście że nikt nie zginął). Powrót do domu +3 godziny i pewnie średnio +30pln na paliwie dla każdego z kierowców. Zastanawia mnie dlaczego za taką "imprezę" sprawca otrzymał mandat 500pln i nic ponad to.

 • susceptant

  Oceniono 3 razy 3

  "RUSZA BUDOWA OBWODNICY"
  Redaktorze, jeśli już - to rusza budowa ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy (z ok. 4-miesięcznym opóźnieniem).
  Duża obwodnica jest w stanie ZERO jesi chodzi o przygotowanie dokumentacyjne.Budowa będzie tam mogła ruszyć za ok. 8-10 lat, bo tyle trwa przygotowanie dokumentacji (rok na analizy, 3-4 lata na opracowanie STEŚ z dokumentacją do decyzji środowiskowej; 1-2 lata na uzyskanie prawomocnej DŚU (choć może to potrwać i 3-4 lata), ok. 2 lata na przetarg, opracowanie i przyjęcie Koncepcji Programowej, 9-12 miesięcy na przetarg Projektuj i Buduj i ok. 1,5 roku na przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej).

 • itisterriblywet

  Oceniono 3 razy 3

  BONER - i wszystko jasne ...

 • Gość: Warszawiak

  Oceniono 2 razy 2

  A może tak MAPE ktoś pokaże ? dziennikarzyno z Bozej łaski .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX