Skoda Kamiq - nowy SUV Skody na pierwszych oficjalnych zdjęciach

Skoda przyszykowała nowego crossovera z myślą o Chinach, swoim najważniejszym rynku. Wszystko wskazuje na to, że będzie to model mniejszy od Karoqa, o imieniu Kamiq, a na drogi wyjedzie do końca wakacji.

Nowy crossover Skody, według pierwszych doniesień, ma być najmniejszym aktualnie oferowanym SUV-em marki - będzie sporo mniejszy od Kodiaqa i trochę krótszy od Karoqa. Oficjalnie zadebiutuje już 25 kwietnia podczas Salonu Samochodowego w Pekinie. Chińskie źródła są pewne, że auto będzie się nazywało Kamiq, a na drogi Państwa Środka wyjedzie jeszcze w lecie.

Spodziewana kwota, która otworzy cennik to 90 000 juanów, czyli ok. 48 tysięcy złotych.

Skoda Kamiq to model stworzony specjalnie z myślą o Chinach. Z naszej perspektywy jest o tyle ciekawy, że Skoda szykuje także małego, miejskiego crossovera na europejski rynek. Możemy się spodziewać, że w pewnym stopniu będzie to auto do Kamiqa podobne.

Skoda Kamiq - szkicSkoda Kamiq - szkic fot. Skoda

Skoda Kamiq ma zaoferować duży - jak na swoją klasę - bagażnik i sporo miejsca na nogi dla pasażerów na tylnej kanapie. To dwie cechy samochodów, na które Chińczycy zwracają baczną uwagę.

Pod maskę w bazowych wersjach prawdopodobnie trafi wolnossący silnik 1.5 o mocy 110 KM.

Na kilka dni przed oficjalną premierą Czesi pokazali trzy pierwsze szkice modelu. Możemy obejrzeć nie tylko nadwozie, ale także zajrzeć do środka nowej Skody. Oficjalne zdjęcia nowego SUV-a Skody powinniśmy zobaczyć już niedługo.

Aktualizacja 24.04 - zdjęcia Skody Kamiq

 

Skoda KamiqSkoda Kamiq fot. Skoda

Skoda tuż przed premierą zaprezentowała oficjalne zdjęcia nowego modelu. Dodaliśmy je do naszej galerii. Szczegóły technicznie poznamy już jutro, podczas pekińskiej uroczystej premiery Skody Kamiq.

Czy podoba Ci się stylistyka SUV-ów Skody?
Więcej o: