Kuba Wojewódzki wraca do Porsche. I to jakiego! Kosztuje minimum 1,5 mln zł

Telewizyjny showman jest znany z miłości do nietuzinkowych samochodów. Tym razem wsiada, po blisko 10-letniej przerwie, do samochodu marki Porsche. I to jakiego!

Kuba Wojewódzki wraz z nadejściem wiosny odświeża swój garaż. Kilka tygodni temu pisaliśmy, że jest jednym z pierwszych klientów w Polsce, którzy zamówili Lamborghini Urus, a teraz przyszedł czas na kolejne cacko.

Jego najnowszy nabytek to Porsche 911 GT2 RS. To najmocniejsza odmiana kultowej 911-tki, a prezentowany na zdjęciach egzemplarz został jeszcze doposażony o pakiet Weissach, redukujący masę o dodatkowe kilkadziesiąt kilogramów. W skład pakietu wchodzą elementy wykonane z karbonu i tytanu.

 

Samochód jest dopuszczony do ruchu ulicznego, ale jest wyjątkowy i ekstremalny. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,8 sekundy, a w zeszłym roku kierowca testowy Porsche pobił rekord na północnej pętli toru Nurburgring wśród seryjnie produkowanych aut.

Za plecami kierowcy pracuje 6-cylindrowy, podwójnie doładowany silnik typu bokser. Jednostka rozwija 700 KM maksymalnej mocy i 750 Nm momentu obrotowego. Odchudzona maszyna pomieści w kabinie dwóch pasażerów i waży zaledwie 1470 kg. Prędkość maksymalna to 340 km/h.

Porsche 911 GT2 RS 2017Porsche 911 GT2 RS 2017 fot. Porsche

Nowa zabawka Kuby Wojewódzkiego kosztuje w salonie od 1 431 090 zł. To cena wyjściowa i bardzo łatwo ją podbić, zaznaczając w konfiguratorze kilka opcji dodatkowych.

Więcej o: