Czekają nas duże utrudnienia - Zakopianka zostanie zamknięta na ponad tydzień

Korki na Zakopiance to dla kierowców chleb powszedni, ale już niedługo czekają nas znacznie poważniejsze utrudnienia. Odcinek Zakopianki w Lubniu zostanie zamknięty na ponad tydzień już 16 kwietnia.

Zakopianka zostanie zamknięta w Lubniu już 16 kwietnia. Drogowcy rozpoczynają szeroko zakrojone prace związane z budową wiaduktu. "Całkowite zamknięcie" potrwa aż do 25 kwietnia. Ostrzegamy więc wszystkich kierowców, którzy planują wypad na południe Polski w najbliższych dniach - utrudnienia na DK7 mogą być jeszcze większe, niż zwykle.

Planowany objazd został wytyczony przez Mszanę Dolną i Skomieliną Białą.

O zamknięciu Zakopianki jako pierwszy poinformował serwis "wadowice24.pl" - tamtejsi dziennikarze, najlepiej zorientowani w okolicznych drogach, doradzają, żeby od razu zaplanować podróż na południe przez Wadowice, Suchą Beskidzką i Jordanów i w ten sposób uniknąć największych korków.

Powodem ponadtygodniowego zamknięcia Zakopianki jest budowa wiaduktu, który połączy S7 z nowo budowanym odcinkiem drogi. Do tego konieczne jest obniżenie jezdni DK7 o 80 cm.

Od poniedziałku (16.04) do środy (25.05) nastąpi pełne zamknięcie DK 7 („Zakopianki") w Lubniu, niezbędne dla kontynuacji prac przy budowie S7 na odcinku I Lubień-Naprawa - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie - Na odcinku ok. 130 m trzeba usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżyć ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położyć nawierzchnię.

Pamiętajcie, że prace potrwają do 25 kwietnia i zaplanujcie podróż w góry, tak aby ominąć zamknięty odcinek. Oszczędzi to wam wielu nerwów.

Więcej o: