Mazda na Poznań Motors Show 2018 - premiera nowej Mazdy 6

Nowa Mazda 6 dopiero co debiutowała w Europie na Salonie Samochodowym w Genewie, a już możemy obejrzeć ją w Polsce. Nowa szóstka to największa gwiazda tegorocznego stanowiska Japończyków.

Poznań Motor Show 2018 to okazja by z blisko zobaczyć zupełnie nową Mazdę 6. Nowe auto klasy średniej po raz pierwszy przyjechało do Polski. Co ciekawe, w wersji kombi.

Poznańska premiera Nowej Mazdy 6 jest dla naszej marki bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż jest to najpopularniejszy model w historii marki w Polsce. W ciągu 10 lat istnienia Mazdy Motor Poland sprzedaliśmy ponad 18 tys. sztuk „szóstki”. Nie mam wątpliwości, że Nowa Mazda 6 zaskoczy poziomem komfortu, elegancją i właściwościami jezdnymi, zarezerwowanymi dotychczas dla aut z segmentu premium.” - podkreśla Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.

Mazda na Poznań Motors Show 2018Mazda na Poznań Motors Show 2018 fot. Filip Trusz

Wiemy już, że nowa szóstka będzie kosztować w Polsce 98 900 zł i już w standardzie będzie oferowana z bardzo bogatym wyposażeniem. W standardzie znajdziemy m.in. nawigację, kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, reflektory LED oraz rozszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE. Sedan i kombi kosztują dokładnie tyle samo.

Mazda na Poznań Motors Show 2018Mazda na Poznań Motors Show 2018 fot. Filip Trusz

Nowa Mazda 6 wyróżnia się elegancką stylistyką nadwozia, a nowy projekt wnętrza, uzupełniony przez wentylowane siedzenia, innowacyjny wyświetlacz head-up na przedniej szybie, czy unowocześniony cyfrowy zestaw wskaźników z ekranem TFT w centralnej części, potwierdzają dbałość o jakość w każdym detalu. Szóstka to również rozwiązania technologiczne SKYACTIV, które zwiększają dynamikę prowadzenia i sztywność nadwozia, wprowadzają modyfikacje układu kierowniczego i poprawiają aerodynamikę.

Auto wyposażone jest w rozszerzony pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE wzbogacony m.in. o aktywny tempomat Mazda Radar Cruise Control z systemem Stop&Go oraz system kamer 360°2.

Mazda na Poznań Motors Show 2018Mazda na Poznań Motors Show 2018 fot. Filip Trusz

Oprócz nowej Mazdy 6, która jest oczywiście największą gwiazdą, znajdziemy także pozostałe modele z oferty producenta.

Mazda RX-8 - ostatni samochód na świecie z takim silnikiem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.