Nowy Ford Focus zadebiutuje za kilka dni. Znamy pierwsze szczegóły

Już za tydzień odbędzie się oficjalna prezentacja Forda Focusa czwartej generacji. Na chwilę przed odsłonięciem producent zdradza coraz więcej szczegółów.

Nowy model będzie nieznacznie większy od poprzednika, ale inżynierowie odchudzili całą konstrukcję o 50 kg. Na filmie możemy zobaczyć kawałek osłony chłodnicy i lampy. Auto będzie wyposażone w reflektory LED, ale dopiero w wyższych wersjach wyposażenia. Tańsze wersje będą wyposażone w lampy halogenowe.

W kabinie ma być więcej miejsca, pojawi się też lepsze wyposażenie. W centralnej części kokpitu znajduje się duży, dotykowy ekran przypominający ten z Fiesty. Inżynierowie zadbali o lepsze wytłumienie wnętrza od hałasów dobiegających z zewnątrz.

Na dobry początek Focus zadebiutuje w wersji hatchback, a kombi i sedan dołączą do oferty dopiero w połowie roku. Producent przewiduje wprowadzenie uterenowionego wariantu Active oraz luksusowego Vignale. Pod maskę trafią silniki z serii EcoBoost o pojemności 1.0, 1.5 i 2.0, a także jednostki wysokoprężne EcoBlue o pojemności 1.5 i 2.0.

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat wersji RS, ale niektóre źródła mówią o obecności tzw. miękkiego układu hybrydowego. Hatchback zaoferuje 400 KM maksymalne mocy oraz moment obrotowy o wartości 600 Nm.

Egzemplarze przeznaczone dla klientów w Europie będą powstawać w niemieckiej fabryce Forda w Saarlouis, a wersje na pozostałe rynki będą montowane w Chinach, gdzie produkcja ruszy już w połowie przyszłego roku.

Więcej o: