Subaru Forester - japoński "Leśnik" zadebiutował w Nowym Jorku

USA to jeden z kluczowych rynków dla marki Subaru. Dlatego podczas salonu motoryzacyjnego w Nowym Jorku zadebiutowało Subaru Forester piątej generacji.

Poza nowym, świeżym wyglądem Forester stał się jeszcze większy i lepiej wyposażony. Przy okazji samochód nie stracił swoich walorów w kwestii jazdy w terenie. Rewolucji w stylistyce nie było, ale nowy model wyróżnia się kilkoma szczegółami od poprzedniej wersji. Zmienił się przedni pas oraz wygląd tylnych lamp zachodzących na klapę bagażnika. W wersji Sport wyróżniają się zmienione zderzaki, większe obręcze kół i spojler dachowy.

W kabinie również bez zaskoczeń. Deska rozdzielcza przypomina nową Imprezę – jakość materiałów jest dobra, a całość zaprojektowano w intuicyjny sposób. W nowej generacji japońskiego SUV-a zwiększył się rozstaw osi o 3 cm (do 266,9 cm). W środku jest więcej miejsca dla pasażerów na tylnej kanapie, powiększono też bagażnik. Po złożeniu tylnych oparć kierowca ma do dyspozycji 2154 litry pojemności.

Subaru Forester 2018Subaru Forester 2018 fot. Subaru

Subaru Forester będzie dostępne na rynku amerykańskim ze zmodyfikowaną wersją 4-cylindrowego boksera o pojemności 2,5 litra. Jednostka generuje 182 KM maksymalnej mocy i jest połączona z bezstopniową skrzynią biegów Lineatronic. Kierowca może wybrać jeden z dwóch trybów jazdy: Intelligent i Sport, które wpływają na charakterystykę napędu.

Na pokładzie Forestera nie zabraknie systemów bezpieczeństwa wchodzących w skład EyeSight, wzbogaconych o funkcję DriverFocus, informującą o zmęczeniu lub dekoncentracji kierowcy.

Subaru Forester 2018Subaru Forester 2018 fot. Subaru

Nie znamy jeszcze daty premiery nowego Forestera w Europie. Pierwsze egzemplarze pojawią się za oceanem już w połowie przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.