Nowy Hyundai Tucson zadebiutował w Nowym Jorku

Na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku zadebiutował Hyundai Tucson przeznaczony na rok modelowy 2019. Koreański producent poprawił wygląd zewnętrzny, polepszył wyposażenie i zmienił ofertę silników.

Najpoważniejsze zmiany w tym modelu zaszły pod maską. W ofercie pojawiły się dwa silniki o pojemności dwóch litrów. Czterocylindrowe jednostki z turbodoładowaniem zaoferują od 164 KM maksymalnej mocy. Większy i mocniejszy motor o pojemności 2,4-litra zaoferuje teraz 181 KM. Obydwie jednostki będą oferowane z 6-biegową, automatyczną skrzynią biegów.

Hyundai Tucson 2018Hyundai Tucson 2018 fot. Hyundai

Na liście wyposażenia Hyundaia Tucson pojawi się więcej rozwiązań wspomagających kierowcę, takich jak m.in.: system przedkolizyjny, wykrywający pieszych, asystent świateł drogowych, adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania i ruszania, monitor skupienia kierowcy. To tylko niektóre z rozwiązań, które zagoszczą na stałe w tym modelu.

Poza tym klienci będą mogli zamówić nowy, 7-calowy system multimedialny z dotykowym ekranem. Auto będzie oferowane w USA w pięciu wersjach wyposażenia: Value, SE, SEL, Sport oraz Limited.

Hyundai Tucson 2018Hyundai Tucson 2018 fot. Hyundai

Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach jesienią tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.