Terenówki przy Czerskiej - odwiedziło nas 6 tys.

Prawie 6 tys. osób odwiedziło wystawę samochodów terenowych - Off-road 2004, zorganizowaną przez Auto+ i Świat Motocykli. Większość, by tylko pooglądać. Ale byli i tacy, którzy umawiali się na jazdę próbną.

Takiego tłoku na parkingu redakcji Agory przy Czerskiej jeszcze nie było. Druga wystawa samochodów terenowych "Off-road - Czerska 8/10" przyciągnęła więcej zwiedzających, niż rok temu. - To znak, że zainteresowanie terenówkami rośnie - mówili zgodnie przedstawiciele importerów.

Oprócz standardowej oferty firm motoryzacyjnych, produkujących pojazdy z napędem na cztery koła, na wystawie można było spotkać także unikalne konstrukcje. Był to, np. słynny Hummer, przeprawowy Tomcat zrobiony na ramie Range Rovera Classica, czy należący do podróżnika Tomasza Stolarzewskiego Gaz 69, który w tym roku brał udział w wyprawie dookoła Wysp Sołowieckich.

Wśród publiczności byli tacy, którzy chcieli tylko posiedzieć za kierownicą, np. Mitsubishi Pajero czy Mercedesa G, ale i tacy, którzy przyszli zadać konkretne pytania importerom. - Strasznie mi się podoba Suzuki Jimny, ale spalanie 9,5 l na 100 km to za dużo. Wiem, że na Zachodzie te auta są dostępne z silnikiem Diesla. Przyszedłem zapytać, dlaczego nie ma ich w Polsce - mówi Tomasz Wiewiórczak z Warszawy.

Przedstawiciele 27 firm motoryzacyjnych chwalili imprezę. - Tu jest najwięcej zwiedzających ze wszystkich pokazów i wystaw, na których byliśmy. Tych zainteresowanych kupnem jest tylko ok. dziesięć procent - mówi Monika Krzesak z firmy Almeco, wyłącznego importera samochodów Ssangyong.

Na wystawie można było zobaczyć 39 samochodów, 28 quadów i 9 motocykli terenowych.

Były pokazy jazdy na motocyklach i quadach, zorganizowane przez Motor-Land, prezentacja działania kolorowych odbiorników nawigacji satelitarnej GPS w oparciu o szczegółową mapę Polski

Maciej Majchrzak - kierowca, wielokrotny mistrz Polski w rajdach terenowych, zaprezentował rajdowego Jeepa Grand Cherokee i Jeepa Wranglera.

Team Land Lovers pokazał Range Rovera, na którym zdobył tytuł wicemistrzów Rosji w rajdzie Ładoga Trophy.

Ponadto niemałą część zwiedzających zainteresowała odzież motocyklowa, wyciągarki i inne akcesoria motoryzacyjne oraz dynamiczny pokaz sprzętu off-roadowego. Do zdecydowanych na zakup off-roadera adresowana była oferta Raiffeisen Leasing.

Na wystawie zaprezentowano takie auta, jak: Audi Allroad; Honda CR-V, HR-V; Jeep Cherokee, Grand Cherokee i Wrangler; Kia Sorento; Land Rover Defender, Freelander i Range Rover; Mercedes-Benz G oraz ML; Mitsubishi Pajero; Nissan Pickup i X-Trail; Porsche Cayenne; Ssangyong Musso Sports i Rexton; Subaru Forester i Outback; Suzuki Grand Vitara i Jimmy; Toyota Land Cruiser; Volkswagen Touareg; Volvo XC70 oraz XC90.

Równie bogata była ekspozycja motocykli oraz czterokołowców: Wystawiane były takie motocykle jak: KTM 640 LC4, 525 EXC i 950 Adventure, Rieju MRX PRO i MX Cross, Yamaha: XT 660R, WR 250F, DT 125RE i PW 80. Wśród quadów prezentowane były: Aeon Over Land 180, Aprilia 180, Kymco: KXR 90 MXR 150 i KXR 250, Sky Team ST 40, Suzuki QuadSport 50, QuadSport 80, QuadSport Z250, QuadSport Z400, Qzark 250, Eiger 400 automatic 4x4 i KingQuad 700 (nowość na rok 2005), Yamaha Kodiak i YFZ 450.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.