Kubica wraca do gry. Został ambasadorem dużej, polskiej firmy

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Robert Kubica nie wróci już za kółko, po tym jak uległ poważnemu wypadkowi w 2011 roku. Okazało się, że jego determinacja jest silniejsza niż kiedykolwiek, a co doceniła to jedna z największych polskich firm.

Grupa Lotos została oficjalnym partnerem Roberta Kubicy w sezonie wyścigowym 2018. Polska spółka naftowa zapowiedziała kilka dni temu kierowcę Formuły 1 jako ambasadora nowej linii syntetycznych, energooszczędnych i zaawansowanych technologicznie olejów silnikowych Lotos Qazar Dynamic. Oprócz tego Robert będzie twarzą nowej linii napojów energetycznych Lotos Dynamic.

Grupa Lotos to polska firma z udziałem skarbu państwa. Zajmuje się wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego na terenie Polski, Norwegii i Litwy. Dysponuje jedną z najnowocześniejszych rafinerii w Europie. Na terenie Polski posiada blisko 500 stacji paliw, zaopatrując 1/3 rynku nad Wisłą.

Poza branżą paliwową Lotos jest producentem asfaltów drogowych, paliwa lotniczego, oleju silnikowego oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków i pojazdów techniki wojskowej.

Grupa Lotos już wcześniej była oficjalnym partnerem Roberta Kubicy w latach 2013-2015, gdy startował w kategorii WRC-2 Rajdowych Mistrzostw Świata i Rajdowych Mistrzostw Europy. Robert Kubica i Maciej Baran jako pierwsza załoga zdobyli tytuł Mistrzów Świata w kategorii WRC-2.

Tym razem Robert Kubica po prawie 8-letniej nieobecności wraca do królowej motorsportu – Formuły 1 w roli kierowcy rozwojowego i rezerwowego w teamie Williams Racing.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.