Subaru publikuje cennik Imprezy z mniejszym silnikiem

Kilka miesięcy po premierze Subaru wprowadza na rynek kolejną wersję silnikową Imprezy. Motor benzynowy o pojemności 1,6 litra jest słabszy, ale tańszy od jednostki 2-litrowej.

Nowy motor o pojemności 1,6 litra oferuje 114 KM maksymalnej mocy. Tradycyjnie moment obrotowy trafia na wszystkie koła za pośrednictwem bezstopniowej skrzyni Lineartronic. Wersja podstawowa jest wyposażona w układ bezpieczeństwa EyeSight wyposażony w funkcje adaptacyjnego tempomatu, asystenta utrzymania pasa ruchu czy systemu hamowania awaryjnego.

Nowa Impreza powstała na bazie płyty podłogowej SGP. Nowa konstrukcja jest sztywniejsza, co poprawiło pracę układu zawieszenia i obniżyło środek ciężkości pojazdu. W porównaniu z poprzednim modelem ulepszono precyzję prowadzenia oraz stabilność samochodu w zakrętach.

Zobacz także: Nowe Subaru Impreza wjeżdża na polski rynek. Znamy ceny

Wnętrze Imprezy zostało przeprojektowane - poprawiono ilość miejsca i przestronność kabiny. Nowa Impreza jest dłuższa o 40 mm i szersza o 35 mm od poprzedniej wersji. Rozstaw osi zwiększył się o 25 mm, a standardową pojemność bagażnika powiększono do 385 litrów.

Cennik Subaru Imprezy z silnikiem 1,6 z wyposażeniem Trend otwiera kwota 19 tys. euro - w przeliczeniu to prawie 79 tys. zł. Lepiej wyposażony wariant Comfort kosztuje od 20 900 euro. Najlepiej wyposażony wariant Exclusive kosztuje 22 800 euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.