Volkswagen Atlas Tanoak - pickup po amerykańsku

Po bardzo ciepłym przyjęciu przez Amerykanów Atlasa Volkswagen szykuje kolejne modele na amerykański rynek. Obok Atlasa Cross Sport w Nowym Jorku pokazano także koncepcyjnego Atlasa w wersji pickup.

Volkswagen ma w swojej ofercie pickupa, ale Amarok to zdecydowanie zbyt mały samochód, jak na amerykańskie standardy. Dlatego w Nowym Jorku pokazano zupełnie nowy projekt.

Volkswagen Atlas Tanoak Concept to na razie zabawa stylistów i luźna zapowiedź przyszłego modelu. Na razie przedstawiciele VW nie zdradzają żadnych szczegółów i nawet nie wspominają o ewentualnej premierze rynkowej. Atlasa Tanoak (nazwa nawiązuje do gatunku drzew, które rosną na zachodnim wybrzeżu USA) możemy więc traktować jak rozgrzewkę inżynierów i stylistów.

Volkswagen Atlas TanoakVolkswagen Atlas Tanoak fot. Volkswagen

Koncept powstał na bazie platformy MQB. Mierzy ponad 5,4 m długości i 3,25 m rozstawu osi. Jest więc sporo większy od Atlasa, który ma lekko ponad 5 m. W Stanach takie rozmiary oznaczają, że Volkswagen Atlas Tanoak wpisałby się na rynku w segment "pickupów średniej wielkości".

Pod maskę trafił silnik z SUV-a. To 3,6-litrowa V-szóstka o mocy 276 KM, sparowana z 8-stopniowym automatem. Napęd to oczywiście 4Motion. Producent obiecuje, że z tym silnikiem pickup rozpędza się do 100 km/h w 8,5 sekundy.

Volkswagen Atlas TanoakVolkswagen Atlas Tanoak fot. Volkswagen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.