Straż miejska bije rekordy w zakładaniu blokad - w jeden miesiąc więcej niż w całym zeszłym roku

Wszystko wskazuje na to, że stołeczna straż miejska znalazła skuteczny sposób na załatanie budżetu. Funkcjonariusze zakładają blokady na akord - w jednym miesiącu założyli ich więcej niż przez cały zeszły rok.

W ciągu miesiąca strażnicy miejscy założyli ponad 2,5 tys. blokad. Z tego wyniku jest bardzo zadowolony komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński. W rozmowie z TVN Warszawa powiedział: - Konieczne są zdecydowane działania i je realizujemy. Przykład - usunięcia pojazdów i blokady – to nieuchronność kary, ale też strata czasu dla kierowcy, który musi czekać na zdjęcie blokady czy odbiór pojazdu - to działa. Tam, gdzie codziennie były zakładane blokady, kierowcy w końcu przestali łamać przepisy.

Podobne zdanie w tej sprawie ma prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz: - Wyniki pokazują, że to nie jest walka z wiatrakami - mówiła prezydent Warszawy. -Codzienne nakładanie kar, zakładanie blokad i odholowywanie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów sprawia, że kierowcy przypominają sobie o zasadach ruchu drogowego i zaczynają się do nich stosować - dodał.

Co więcej, szef straży miejskiej zapowiada, że używanie blokad będzie coraz częstsze. Funkcjonariusze mają już ustalone 50 lokalizacji, gdzie będą występować wzmożone kontrole, a na podstawie zgłoszeń od mieszkańców lista będzie uzupełniana o kolejne lokalizacje.

Zobacz także: Wybierzesz złe miejsce i zapłacisz. Z początkiem 2018 r. doszło do nie takiej drobnej zmiany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.