Audi RS 5 Sportback - 444 KM mocy w Nowym Jorku

Do rodziny Audi RS w Nowym Jorku dołączył kolejny spektakularny model. To 444-konne RS5 Sportback, które do pierwszych zdjęć pozuje w agresywnym zielonym garniturze.
„Audi RS 5 Sportback to więcej niż tylko nowość na międzynarodowej imprezie targowej. To całkowicie nowa oferta dla naszych klientów. Progresywna interpretacja pięciodrzwiowego coupé o super osiągach nie ma ani poprzednika, ani bezpośredniego konkurenta. Nowe Audi RS 5 Sportback z sukcesem przenosi geny RS wprost na jezdnię.”- mówi Michael-Julius Renz, szef Audi Sport GmbH.

Pod maskę Audi RS5 Sportback trafiła podwójnie doładowana V-szóstka 2.9 TFSI. Rozwija 444 KM mocy i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który dostępny jest od 1900 do 5000 obr./min. Od 0 do 100 km/h Audi RS 5 Sportback przyspiesza w 3,9 sekundy i rozpędza się dalej do prędkości maksymalnej 280 km na godzinę.

Nowe Audi RS5 Sportback waży 1840 kg.

Audi RS 5 Sportback 2018Audi RS 5 Sportback 2018 fot. Audi

Sportowo zestrojona ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów tiptronic ze zoptymalizowanymi czasami przełączania biegów, przenosi moment obrotowy z silnika 2.9 TFSI do stałego napędu na cztery koła quattro z międzyosiowym mechanizmem różnicowym.

W porównaniu z Audi S5 RS5 Sportback jest o 7 mm obniżone. Za dopłatą Sportbacka można wyposażyć w zawieszenie sportowe RS plus z systemem dynamicznej kontroli jazdy Dynamic Ride Control (DRC), ceramicznymi hamulcami i dynamicznym, zestrojonym specjalnie na potrzeby aut typu RS układem kierowniczym.

Stylistycznie Audi RS5 Sportback będzie się wyróżniać na drodze bardzo agresywnym pakietem. Do tego na pierwszych zdjęciach pięciodrzwiowe coupe pozuje w przyciągającym wzrok zielonym kolorze Sonoma. Możemy się spodziewać, że z czasem w ofercie znajdzie się jeszcze kilka równie ciekawych lakierów. RS5 otrzymał sporo ostrych stylistycznych dodatków, a nadkola poszerzono o 15 mm.

Audi RS 5 Sportback 2018Audi RS 5 Sportback 2018 fot. Audi

We wnętrzu Niemcy postawili na dużo bardziej stonowany projekt. O wybitnie sportowej wersji świadczą tak naprawdę tylko sportowe fotele, spłaszczona kierownica z logiem RS oraz wykończenie włóknem węglowym. Emblematy S znajdziemy także na listwach progowych i dźwigni zmiany biegów. Nie zabraknie także kontrastowych przeszyć na tapicerce, które są pozycją wręcz obowiązkową w sportowych autach. Dodatkowym smaczkiem dla zapaleńców jest ekran RS wyświetlający się w Audi virtual cockpit informuje o ciśnieniu w oponach, aktualnym momencie obrotowym i przeciążeniu.

Jeżeli chodzi o wyposażenie, to na liście opcji w Audi RS5 Sportback znajdziemy wszystko, co A-piątka może kierowcy zaoferować.

Audi RS 5 Sportback 2018Audi RS 5 Sportback 2018 fot. Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.