Cadillac XT4 - mamy czego zazdrościć Amerykanom?

General Motors chyba nareszcie odnalazł pomysł, jak zapewnić sukces swojej marce premium. Cadillac w ostatnich miesiącach konsekwentnie się rozwija i zwiększa sprzedaż.

Z perspektywy naszego rynku nowy crossover Cadillaca to, niestety, tylko ciekawostka. Auto ma szansę na duży sukces na rodzimym rynku, a na pewno znajdzie wielu klientów w Chinach, gdzie Cadillac sprzedaje już ponad połowę swoich samochodów. W Europie jednak nie będzie oferowany.

Jeszcze do niedawna Cadillac skupiał się przede wszystkim na klasycznych sedanach. Z SUV-ów marki kojarzyliśmy tak naprawdę tylko ogromnego Escalade'a. To się zmieniło wraz z pojawieniem się na rynku modelu XT5.

Cadillac XT4 2018Cadillac XT4 2018 fot. Cadillac

Cadillac XT4 to jego mniejszy i bardziej przystępny cenowo brat. Podczas prezentacji podano, że bazowa wersja wyposażenia Luxury została wyceniona na 35 790 dolarów, czyli ok. 120 tysięcy złotych.

Pod maską pracuje dwulitrowy turbodoładowany silnik R4 o mocy 237 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z 9-stopniowym automatem. Standardem jest napęd na przód, a napęd 4x4 dostępny będzie za dopłatą.

Osiągów Cadillaca jeszcze nie podano. Wiemy za to, że średnie zużycie to wg amerykańskiej normy 27 mpg, my zapisalibyśmy to jako 8,5 l/100 km. Dlaczego aż tyle? Amerykańskie normy pomiaru zużycia paliwa są po prostu znacznie bardziej realistyczne, niż te z Europy.

Cadillac XT4 2018Cadillac XT4 2018 fot. Cadillac

Cadillac to reprezentant klasy premium. Wnętrze wykończone jest więc materiałami wysokiej jakości. Producent zapowiada też, że spasowanie poszczególnych elementów nie odbiega już od europejskiej konkurencji.

Również pod względem wyposażenia Cadillac XT4 nie ma się czego wstydzić w porównaniu z rywalami. W ofercie znajdzie się cała masa nowoczesnych systemów, również tych bezpieczeństwa.

Cadillac XT4 2018Cadillac XT4 2018 fot. Cadillac

Czy chciałbyś/-abyś zobaczyć Cadillaca XT4 na europejskich drogach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.