Steve McQueen w aucie Jamesa Bonda? Wielka firma wraca do Le Mans

Podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Genewie ogłoszono partnerstwo pomiędzy Astonem Martinem a firmą Tag Heuer. Legendarna marka wraca po latach do wyścigu 24h Le Mans.

Szwajcarski producent zegarków będzie jednym ze sponsorów Aston Martin Racing podczas najbliższego wyścigu 24h Le Mans. Wesprze też projekt drogowego hipersamochodu Valkyrie, który powstał przy współpracy Red Bull Racing Advanced Technologies.

Zarówno Aston Martin jak i Tag Heuer łączą bogate tradycje w świecie motoryzacji. Producent zegarków przez lata współpracował ze sportami motorowymi – w jego produktach był zakochany Steve McQueen, Ayrton Senna i Jacky Ickx. Nazwy zegarków Monaco i Carrera nawiązują do legendarnych wyścigów.

Tag Heuer i Aston MartinTag Heuer i Aston Martin fot. Tag Heuer

Aston Martin przez lata produkuje luksusowe i sportowe samochody, które największą sławę zdobyły jako pojazdy Jamesa Bonda. Mowa tutaj o modelach takich jak DB5, DBS, V12 Vanquish, DBS V12 czy DB10.

Firma Tag Heuer zyskuje miano „Official Watch Partner” i „Offcial Connected Watch Partner” Astona Martina i Aston Martin Racing. To oznacza, że szwajcarski producent zapewni klasyczne, ale również nowoczesne czasomierze dla zespołów.

Tag Heuer i Aston MartinTag Heuer i Aston Martin fot. Tag Heuer

Szwajcarska marka jest już oficjalnym partnerem odpowiedzialnym za pomiar czasu w zespole Aston Martin Red Bull Racing, a także w Formule E FIA i słynnych wyścigach Pikes Peak oraz Carrera Panamericana. Co więcej, TAG Heuer to również oficjalny partner Automobilklubu Monako, Grand Prix Monako, Indy 500, gry Grand Turismo Sports, mistrzostw świata samochodów turystycznych FIA WTCR, a także motocyklowych mistrzostw świata FIM WEC.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.