Seat Leon Cupra R - ceny w Polsce. Nie będzie tanio

Seat Leon Cupra R to najmocniejszy samochód ze znaczkiem iberyjskiej marki. Zarazem jest to ostatni sportowy model w ramach marki-matki, ponieważ hiszpański producent uruchomił nową submarkę Cuprą. Polski importer właśnie opublikował cennik.

Seat Leon Cupra R to bardzo wyjątkowy model. Egzemplarz prezentowany na zdjęciach to wersja limitowana – powstanie zaledwie 799 sztuk. Auto będzie dostępne w Polsce, ale jego cena skutecznie ogranicza grono zainteresowanych.

Najmocniejszy Leon w historii jest dostępny w dwóch wariantach mocy: 310 KM z 6-biegową skrzynią manualną lub 300 KM z 7-stopniowym DSG. Pierwszy wariant kosztuje 182 100 zł, a drugi 187 500 zł.

Zobacz także: Narodziny nowej marki i inne nowości Seata na Salonie Samochodowym Genewa 2018

Seat Leon Cupra RSeat Leon Cupra R fot. Seat

Model wyróżnia się aerodynamicznym pakietem z elementami z włókna węglowego oraz nowymi spojlerami, które poprawiają parametry i odczucia z jazdy, a przy okazji zwiększają siłę docisku o 12,5 proc. Znajdziemy tam również elektronicznie sterowaną mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego oraz bardzo wydajny układ hamulcowy od Brembo. Agresywnie stylizowane zderzaki wyposażono w dodatki z włókna węglowego.

Poza tym limitowany model rozpoznamy po wstawkach w kolorze miedzi. Tym kolorem pokryto lusterka zewnętrzne, obręcze z lekkich stopów oraz kilka elementów w kabinie.

Czy Twoim zdaniem Seat Leon Cupra R będzie się cieszył zainteresowaniem w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.