Mercedes-Maybach Pullman przechodzi facelifting

Dwa lata temu do oferty Mercedesa dołączył Maybach Klasy S w przedłużonej wersji przygotowanej przez firmą Pullman. Auto przeszło właśnie kurację odmładzającą.

Elegancka limuzyna nie zdążyła się zestarzeć, dlatego przeprowadzono wyłącznie kosmetyczne zmiany. Samochód otrzymał przestylizowaną osłonę chłodnicy z subtelnym, pionowym okratowaniem. Zmieniły się kształty przedniego zderzaka.

Model Pullman wyróżnia się wydłużonym nadwoziem, mierzącym 6,5 m długości. Auto stoi na charakterystycznych, 20-calowych felgach z dziesięcioma otworami, polerowanych na wysoki połysk. W ofercie lakierów pojawiły się nowe barwy: magma (szary), mahogany (brąz), silk (beż), a także deep sea (niebieski).

Zobacz także: Królewska premiera - tak wygląda nowy Maybach. Limuzyna zarezerwowana tylko dla wybranych

Mercedes-Maybach Pullman 2018Mercedes-Maybach Pullman 2018 fot. Mercedes

Jak przystało na wersję Pullman, przedział pasażerski jest oddzielony od kierowcy zamykaną przegrodą. W kabinie znajdziemy cztery niezależne, ustawione naprzeciw siebie fotele. Dzięki kamerze zamontowanej z przodu pojazdu pasażerowie mogą zobaczyć, co dzieje się przed samochodem.

Zobacz także: Mercedes-Maybach Vision 6 | Luksusowe coupe XXI wieku

Mercedes-Maybach Pullman 2018Mercedes-Maybach Pullman 2018 fot. Mercedes

Pod maską topowej limuzyny pracuje silnik V12 o pojemności 6-litrów. Jednostka oferuje moc 630 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 1000 Nm. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy, a średnie zużycie podawane przez producenta to 14,6 l/100 km benzyny.

Cennik tego wyjątkowego modelu startuje od pułapu pół miliona euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.