Paliwa coraz tańsze. Tak niskich cen jeszcze nie było w tym roku

W poprzednim tygodniu mogliśmy zauważyć obniżki na stacjach paliw w Polsce. To dobra wiadomość dla kierowców, który wcześniej zdążyli się zdenerwować na wieść o wprowadzeniu opłaty emisyjnej dla paliwa.

Ceny paliw na stacjach benzynowych osiągnęły poziom sprzed dwóch tygodni, a to oznacza najniższe ceny w tym roku. Praktycznie wszystkie gatunki paliw potaniały o 3 grosze za litr. Serwis e-petro.pl podaje, że benzyna 95-oktanowa kosztuje średnio 4,59 zł/l, a olej napędowy 4,49 zł/l.

Cena gazu LPG po raz pierwszy w tym roku spadła poniżej 2 zł i wynosi 1,99 zł/l. Co ciekawe, autogaz traktowany przez unijne dyrektywy jako paliwo alternatywne, nie jest objęty rządowymi planami dotyczącymi opłaty emisyjnej.

Dalszy spadek cen? Czy może jednak podwyżki?

Spadek hurtowych cen paliw na rynku krajowym pozwoli na dalszy spadek cen na stacjach. Takie wnioski wyciągnęli analitycy rynku paliw z BM Reflex. Specjaliści z serwisu e-petrol.pl przygotowali prognozę cen paliw na stacjach benzynowych.

Z drugiej strony wielu ekspertów twierdzi, że już niedługo czekają nas podwyżki cen. Wszystko przez nową opłatę emisyjną, którą planuje wprowadzić rząd. Choć ministerstwo zapewnia, że nie odczują jej zwykli kierowcy, to pomysł wzbudza spore kontrowersje. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Rząd szykuje kolejną opłatę, a nas czekają podwyżki cen na stacjach? Ministerstwo uspokaja

Ile zapłacimy na stacji w najbliższym czasie?

W najbliższym czasie trzeba będzie zapłacić  4,52-4,61 zł/l za benzynę 95-oktanową, 4,45-4,54 zł/l za diesla, a autogaz będzie kosztować 1,96-2,02 zł/l.

Czy Twoim zdaniem możemy liczyć na jeszcze niższe ceny na stacjach?
Więcej o: