Salon Genewa 2018 | Stoisko Mazdy - dwa koncepty skradły show

Show na stoisku Mazdy skradły dwa przepiękne koncepty, ale nie tylko one były gwiazdami tegorocznej Genewy. Japończycy przywieźli do Szwajcarii wszystkie swoje aktualne modele, w tym najnowszą Mazdę 6.

Na stoisku pojawiła się Mazda Vision Coupe, uznana za "Najpiękniejszy Samochód Koncepcyjny Roku". Stylistyka czterodrzwiowego coupe hołduje zasadzie "mniej znaczy więcej" Projektanci uwypuklili grę światła na karoserii. Piękny koncept Mazdy był jednym z najbardziej spektakularnych samochodów, jakie mogliśmy zobaczyć podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie.

Stoisko Mazdy w Genewie 2018Stoisko Mazdy w Genewie 2018 fot. Filip Trusz

Drugi samochód koncepcyjny to Kai, co oznacza pioniera. Kompaktowy koncept zapowiada przyszłe modele japońskiej marki. Pod maską zainstalowano w nim silnik spalinowy. Projektanci postanowili w maksymalny sposób wykorzystać naturalne zdolności ludzkiego ciała do uzyskania pełnego zespolenia kierowcy z samochodem. Dzięki temu auto zapewnia bardzo dobrą dynamikę prowadzenia.

Stoisko Mazdy w Genewie 2018Stoisko Mazdy w Genewie 2018 fot. Filip Trusz

Z perspektywy polskiego rynku najważniejszą premierą była oczywiście nowa Mazda 6. Auto już niedługo przyjedzie także nad Wisłą - każdy będzie mógł je zobaczyć podczas zbliżających się wielkimi krokami targów w Poznaniu. Również w wersji kombi.

Mazda 6 zmieniła trochę swoje oblicze. Designerzy dopracowali wygląd nadwozia - w ich ocenie jest bardziej dojrzałe, eleganckie i szlachetne. W kabinie zmieniły się fotele i projekt deski rozdzielczej, zastosowano też nowe materiały, takie jak tapicerka ze skóry Nappa, sztuczny zamsz UltraSuede NU czy wstawki z drewna Sen (stosowanego do wyrobu bębnów taiko i japońskich mebli).

Nowy model ma pod maską ulepszone silniki z serii SkyActiv, poprawiono dynamikę prowadzenia, a także zminimalizowano hałas w kabinie i wyciszenie. Na pokładzie nie zabrakło systemu kamer 360 Activsense oraz tempomatu dostosowującego prędkość do znaków drogowych.

Nowa Mazda 6 2017Nowa Mazda 6 2017 fot. Mazda

Na stoisku producenta mogliśmy zobaczyć także pozostałe modele japońskiego producenta. Nie zabrakło także przełomowego silnika Skyactiv-x, który mogliśmy już przetestować. Więcej dowiecie się o nim tutaj: Jeździliśmy prototypem Mazdy z nowym silnikiem benzynowym Skyactiv-X z samoczynnym zapłonem

Więcej o: