Mercedes-AMG C43 - więcej mocy, nowy wygląd

Na salonie samochodowym w Genewie zadebiutował odświeżony Mercedes Klasy C przeznaczony na rocznik modelowy 2019. Producent ze Stuttgartu przygotował nową wersję usportowionego wariantu C43. Co się zmieniło?

Na pierwszy rzut oka samochód wygląda identycznie jak poprzednia wersja. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej, zauważymy, że wprowadzono kilka zmian. Osłona chłodnicy jest teraz wykończona matowym, srebrnym lakierem, a w przednim zderzaku dołożono nowe wloty powietrza. Z tyłu zainstalowano nowe, okrągłe końcówki wydechu i dyfuzor. W ramach opcjonalnego AMG Night Package pojawiło się kilka elementów pokrytych głębokim, czarnym lakierem. Z przodu i z tyłu zmieniła się grafika lamp, a samochód postawiono na nowych felgach dostępnych w rozmiarach 18- i 19-cali.

W kabinie jest teraz dostępna cyfrowa deska rozdzielcza oraz urządzenie multimedialne z ekranem o przekątnej 10,25-cala. Pojawiła się też nowa kierownica obszyta skórą Nappa ze spłaszczonym dnem.

Pod maską również wprowadzono kilka istotnych zmian. Jednostka V6 o pojemności 3-litrów ma teraz większe turbosprężarki, co przełożyło się na wzrost maksymalnej mocy o 23 KM. W sumie auto dysponuje 385 KM przy 6100 obr./min. Maksymalny moment obrotowy pozostał na tym samym poziomie – 520 Nm przy 2500 obr./min. Podobnie jak w dotychczasowej wersji, za przekazywanie napędu na tylną oś odpowiada 9-biegowa skrzynia automatyczna. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w niecałe 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna to 209 km/h.

Auto pojawi się w salonach jeszcze w tym roku. Producent nie opublikował jeszcze oficjalnych cenników.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.