Mercedes-Benz X350d 4Matic - debiut pickupa z mocniejszym silnikiem

Salon motoryzacyjny w Genewie startuje już za chwilę, a tymczasem lista premier cały czas się powiększa. Na halach wystawowych w Szwajcarii zadebiutuje Mercedes Klasy X z nowym silnikiem.

Pod maską Klasy X będzie pracować jednostka V6 w modelu oznaczonym X350d 4Matic. Motor o pojemności trzech litrów generuje 258 KM maksymalnej mocy i 550 Nm momentu obrotowego, dostępnego przy 1400 obr./min. Dzięki nowej jednostce Mercedes nawiąże rywalizację z Volkswagenem Amarokiem, dostępnym z podobną jednostką. Klasa X oferuje 22-centymetrowy prześwit oraz możliwość brodzenia w wodzie do głębokości 60 cm.

Mercedes-Benz x350d 4 MaticMercedes-Benz x350d 4 Matic fot. Mercedes-Benz

Wół roboczy z gwiazdą na masce może się pochwalić niezłymi osiągami. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 205 km/h. Silnik połączono z 7-biegowym automatem rozdzielającym moment obrotowy na obie osie. Samochód wyposażono w trzy tryby jazdy, w tym jeden z zablokowanym tylnym mechanizmem różnicowym.

Przeczytaj także: Mercedes-Benz Klasy C przeszedł kurację odmładzającą

Mercedes X350d 4Matic będzie dostępny dopiero w połowie roku. Jego cena w przeliczeniu to około 223 tys. zł. Jednak najpierw zobaczymy go podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.