Zamaskowany Volkswagen Touareg trafił do Polski. Wiemy, dlaczego

Kilka dni temu z fabryki w Bratysławie wyjechał zamaskowany Volkswagen Touareg. Samochód jedzie na swoją premierę - w ciągu 3 tygodni pokona trasę liczącą ponad 15 tys. km, a po drodze odwiedził Polskę.

Nowy Volkswagen Touareg wyjechał ze Słowacji i na swojej drodze przejedzie przez takie kraje jak Austria, Czechy, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Kazachstan, Mongolia i finalnie Chiny. Pierwszy przystanek w Polsce zaplanowano w Poznaniu.

Nowy Volkswagen Touareg 2018

Touareg jest ważnym ogniwem ofensywy modelowej niemieckiego producenta. Największy model w gamie połączy komfort i sportowe właściwości jezdne. Producent liczy, że nowa generacja pozwoli zwiększyć popyt na ten model dwukrotnie. Samochody typu SUV cieszą się niesłabnącą popularnością, a ten segment należy do najszybciej rozwijających się.

Zamaskowany Volkswagen Touareg w PolsceZamaskowany Volkswagen Touareg w Polsce Mariusz Barwinski

Nowa generacja będzie wyposażona w pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi oraz system, który zapobiega przechyłom nadwozia. Dzięki temu Touareg będzie dynamiczny w prowadzeniu, a do tego bardzo bezpieczny.

We wnętrzu pojawi się system Innovision Cockpit, czyli jeden duży ekran integrujący wskaźniki i wyświetlacz systemu multimedialnego. Takie rozwiązanie pozwoli na łatwy i szybki dostęp do informacji.

Światowa premiera Volkswagena Touarega odbędzie się 23 marca w Pekinie. W Polsce samochód pojawi się już podczas Poznań Motor Show w dniach 5-8 kwietnia. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów już w czerwcu.

Przeczytaj także: Nowy Volkswagen Touareg - Volkswagen pokazał pierwsze zdjęcia flagowego SUV-a

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.