Volkswagen stawia na CNG. Nowe modele w drodze

Grupa Volkswagen mocno stawia na alternatywne źródła zasilania. Niemiecki koncern nawiązuje nowe partnerstwa, a w ofercie pojawiają się kolejne modele zasilane ekologicznym gazem.

Niemiecki Urząd Transportu Samochodowego potwierdza dynamiczny wzrost sprzedaży samochodów zasilanych gazem CNG. W tym roku do oferty koncernu Volkswagen dołączy nowy Seat Arona, który zwiększy flotę aut osobowych zasilanych CNG do 18 modeli. Dzięki temu oferta zawiera zarówno małe samochody jak i auta klasy premium. Pojazdy napędzane gazem ziemnym znajdują się także wśród innej spółki Grupy - Volkswagen Truck & Bus (MAN i Scania). Niemiecki koncern staje się największym graczem w tym segmencie.

Rozwój pojazdów napędzanych gazem ziemnym to część zmian zawartych w strategii koncernowej TOGETHER - Strategy 2025. Modele napędzane CNG mają pozytywny wpływ na redukcję emisji spalin w ruchu drogowym i emitują znacznie mniej CO2, tlenku azotu i emisji pyłku niż samochody napędzane benzyną i olejem napędowym.

Grupa Volkswagen ma bardzo ambitne plany w tym zakresie. Planuje aż dziesięciokrotnie podnieść liczbę zarejestrowanych pojazdów napędzanych gazem ziemnym na terenie Niemiec, co oznacza milion zarejestrowanych pojazdów do 2025 roku. Jednocześnie liczba stacji zasilania ma zostać rozbudowana na terenie Niemiec z poziomu 860 do 2000 stacji.

Grupa Volkswagen przygotowała promocję dla klientów za przejście na pojazd z niską emisją CO2. Używany pojazd z silnikiem Diesla spełniający normę Euro 1 - Euro 4 jest nie tylko wymieniany, klient otrzymuje zniżkę na nowe auto sięgającą 2000 euro, jeśli zamówi model napędzany gazem ziemnym przed 31 marca 2018.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.