Jaguar I-Pace oficjalnie. Oto odpowiedź na Teslę Model X z Wysp Brytyjskich

Jaguar to kolejna marka, która stawia na SUV-y. Po dużym F-Pace i sporo mniejszym modelu E-Pace, teraz przyszedł czas na SUV-a w pełni elektrycznego. Oto Jaguar I-Pace

Oficjalną prezentację Jaguara I-Pace zaplanowano na Salon Samochodowy w Genewie, ale Brytyjczycy już ujawnili najważniejsze informacje na jego temat.

Za napędzanie SUV-a będą odpowiedzialne dwa silniki elektryczne. Ich połączone siły dostarczą kierowcy 400 KM mocy i 696 Nm maksymalnego momentu obrotowego. I-Pace ma być wyposażony w napęd na cztery koła.

Pierwsza setka na liczniku pojawi się po 4,5 s.

Jaguar I-PaceJaguar I-Pace fot. Jaguar

Ponadto, Jaguar obiecuje ponadprzeciętnie dobre prowadzenie I-Pace. Baterie rozmieszczono tak, że rozkład masy to wzorowe 50:50. Brytyjczycy mieli także dopracować zawieszenie i układ kierowniczy - I-Pace ma oferować "wyjątkowy komfort jazdy", a także "wyróżniającą go dynamikę". Auto ma się płynnie dostosowywać do preferencji kierowcy.

Akumulatory mają 90 kWH pojemności, co ma pozwolić I-Pace'owi przejechać na jednym ładowaniu 475 km.

Jaguar I-Pace wspiera technologię szybkiego ładowania. Baterie do 80 proc. naładujemy w 85 minut przy użyciu ładowarki 50 kW lub w 40 minut, jeżeli wykorzystamy mocniejszą ładowarkę 100 kW. Ze zwykłego gniazdka naładowanie baterii ma zająć lekko ponad 10 godzin.

Jaguar I-PaceJaguar I-Pace fot. Jaguar

Elektryczny SUV będzie wyposażony w wiele nowoczesnych technologii i systemów, które znamy z nowych samochodów koncernu JLR. Podczas przedpremierowej prezentacji wspomniano m.in. o dwuekranowym systemie multimedialnym Touch Pro Duo.

Jaguar I-Pace nie zapomina także o walorach praktycznych. Dokładnych wymiarów jeszcze nie znamy, ale wiemy, że bagażnik pomieści 656 l, a po złożeniu kanapy nawet 1453 l. Z tyłu wygodnie mają usiąść wysokie osoby, a Jaguar chwali się 890 mm miejsca na nogi.

Jaguar I-PaceJaguar I-Pace fot. Jaguar

Na polski cennik oczywiście wciąż czekamy. Dopiero opublikowano ten brytyjski, a na Wyspach najtańszy I-Pace ma kosztować 63 495 funtów. SUV będzie dostępny w trzech wersjach wyposażenia: S, SE oraz HSE. Na start dostępna będzie także premierowa, praktycznie wszystko mająca wersja First Edition.

Czy podoba Ci się stylistyka Jaguara I-Pace?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.