Nowy Volkswagen Touareg - Volkswagen pokazał pierwsze zdjęcia flagowego SUV-a

Premierę nowego Volkswagena Touarega zaplanowano na końcówkę marca. Jednak Niemcy nie mogą się już doczekać i zasypują nas kolejnymi informacjami i zdjęciami.

Najnowsze zdjęcia, jakie opublikował Volkswagen pozwalają nam zajrzeć do wnętrza nowego Volkswagena Touarega.

Niestety, największej nowości nie możemy na nich zobaczyć. A według doniesień "Automotive News" Touareg ma być wyposażony w zupełnie nowy system multimedialny. Ten podobno kryje się pod nazwą "Innovision Cockpit" i składa się z 12-calowych wirtualnych zegarów oraz olbrzymiego, bo aż 15-calowego (!) ekranu dotykowego wkomponowanego w konsolę centralną.

Co ważne, Volkswagen nie zamierza przerzucać wszystkich funkcji na pokład wielkiego ekranu (choć z jego poziomu będziemy obsługiwać większość z nich). W kabinie znajdzie się kilka najważniejszych przełączników, w tym ten do ściszania i pogłaśniania muzyki.

Nowy Volkswagen Touareg (teaser)Nowy Volkswagen Touareg (teaser) fot. VW

Technicznie nowy Volkswagen Touareg będzie dzielił wiele rozwiązań z Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentleyem Bentaygą oraz Lamborghini Urusem. Wszystkie duże SUV-y koncernu VAG powstają bowiem na tej samej platformie MLB Evo.

Jednostki napędowe na razie pozostają tajemnicą, a Volkswagen z pierwszymi informacjami na ich temat postanowił jeszcze zaczekać.

Wiemy za to, że nowa generacja Touarega znacząco urośnie. Jednak i tutaj szczegóły są przed nami ukryte.

W galerii zamieszczamy także zdjęcia zamaskowanych prototypów - to oficjalne zdjęcia opublikowane na początku tygodnia przez Volkswagena.

Nowy Volkswagen Touareg (teaser)Nowy Volkswagen Touareg (teaser) fot. VW

Z początku spodziewaliśmy się, że nowego Touarega zobaczymy już podczas targów w Genewie, ale Volkswagen postanowił przesunąć premierę na 23 marca i Salon Samochodowy w Pekinie.

Zobacz także: Flagowy SUV Volkswagena dopiero w kwietniu? Volkswagen Touareg coraz bliżej

Czy Twoim zdaniem nowy Volkswagen Touareg odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.