Hyundai Kona Electric - elektryczny crossover z dużym zasięgiem

Koreański producent odsłania kolejne informacje na temat pierwszego subkompaktowego SUV-a z napędem elektrycznym. Model Kona lada moment pojawi się na europejskich drogach.

Hyundai Kona Electric będzie oferowany w dwóch konfiguracjach. Podstawowa wersja z silnikiem o mocy 135 KM i akumulatorem o pojemności 39,2 kWh oferuje zasięg 300 km, mierzony zgodnie z cyklem WLTP. Mocniejsza odmiana dysponuje mocą 204 KM i akumulatorem o pojemności 64 kWh. Ta odmiana przejedzie nawet 470 km na jednym ładowaniu.

Producent informuje, że obydwie wersje modelu Kona Electric potrzebują 54 minut na doładowanie akumulatora do 80 procent pojemności przy wykorzystaniu szybkiej ładowarki DC o mocy 100 kW. Podstawowa wersja rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,3 s, a mocniejszy wariant potrzebuje na to zaledwie 7,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 167 km/h.

Hyundai Kona ElectricHyundai Kona Electric fot. Hyundai

Deska rozdzielcza w modelu elektrycznym jest w pełni cyfrowa. W kokpicie umieszczono jeszcze 7-calowy ekran urządzenia multimedialnego, obsługujący Apple CarPlay i Android Auto. Kierowca może regulować poziom odzyskiwania energii z hamowania korzystając z łopatek umieszczonych na kierownicy.

Zobacz także: Nowy Hyundai Santa Fe - kolejna porcja oficjalnych zdjęć

Hyundai Kona ElectricHyundai Kona Electric fot. Hyundai

Oficjalna prezentacja modelu Kona Electric odbędzie się podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Czy Twoim zdaniem elektryczny Hyundai Kona będzie się cieszył zainteresowaniem Polaków?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.