Nissan Qashqai - SUV nr 1 w Europie. Sprzedano już 3 mln egzemplarzy

Europejska centrala Nissana zakończyła 2017 rok notując rekordową sprzedaż. Przy tej okazji z taśm produkcyjnych fabryki w Sunderland zjechał wyjątkowy, 3-milionowy egzemplarz modelu Qashqai.

Osiągnięcie brytyjskiego zakładu zbiegło się w czasie z odnotowaniem najlepszego wyniku w Europie - tylko w 2017 roku firma sprzedała łącznie 762 574 pojazdów marki Nissan i Datsun. To przełożyło się na wzrost o 3,8 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Takie wyniki pozwoliły Nissanowi i Datsunowi osiągnąć 3,7 proc. udziału w europejskim rynku. Szczególnie wyróżniły się takie kraje jak Hiszpania (wzrost sprzedaży o 9,4 proc.) i Rosja (wzrost sprzedaży o 12,4 proc.). W Polsce marka zarejestrowała 15 636 pojazdów (+8,9 proc.) oraz zdobyła pozycję lidera w segmencie crossoverów i pojazdów elektrycznych.

Ten wynik to w dużej mierze zasługa modelu Qashai, który po raz kolejny zanotował najlepszy wynik w historii, podnosząc dotychczasowy wynik o 1,2 proc. Zakłady w Sunderland wyprodukowały 346 856 egzemplarzy tego kompaktowego crossovera z czego 265 520 sprzedano w Europie.

Od ponad 10 lat Qashqai utrzymuje pozycję najpopularniejszego kompaktowego crossovera, z powodzeniem łączącego praktyczność i atrakcyjność samochodu sportowo-użytkowego z wymiarami, dynamiką i kosztami eksploatacji hatchbacka.

Nissan Qashqai - wyprzedaż rocznika

Na rosnące wyniki sprzedaży w obecnym roku wpływ mają duże rabaty oferowane na wspomnianego Qashqaia i większego X-Traila. Oba modele są dostępne w wyprzedaży rocznika z ogromnymi rabatami, o których można poczytać, klikając w poniższe okna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.