Poważna usterka w Lexusach. Auta trafią do serwisu

Polski importer marki Lexus poinformował UOKiK o możliwości wystąpienia poważnej usterki w modelach GS-F, LC500 i RC-F, wyposażonych w silnik 5.0 V8. Producent wzywa do serwisu 126 egzemplarzy sprzedanych w Polsce.

Toyota Motor Company Limited Sp. z o.o. poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Lexus (chodzi o modele GS-F, LC500 i RC-F) wyprodukowanych w Japonii od 06.06.2014 do 04.12.2017, wyposażonych w silnik 2UR-GSE (5.0 V8), posiadający dwie pompy tłoczące paliwo pod wysokim ciśnieniem, może dojść do uszkodzenia tłumika ciśnienia w pompie. Ta usterka może skutkować pożarem.

Usterka powoduje hałas i wibracje, a w miarę upływu czasu może dojść do pękania obudowy pompy i wycieków paliwa, co może skutkować pożarem. Polski importer zapowiedział, że właściciele egzemplarzy objętych kampanią serwisową będą listownie wzywani do ASO w celu wymiany pomp paliwa oraz śrub mocujących przewody paliwowe. W sumie chodzi o 126 egzemplarzy na terenie Polski.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.