Volvo V60 - Szwedzi zdradzają pierwsze szczegóły. Wiemy, jak wygląda!

Oficjalna prezentacja szwedzkiego kombi nastąpi już za kilka dni. Volvo postanowiło podgrzać atmosferę przed premierą V60, prezentując w sieci film w stylu retro. Do sieci wyciekły też zdjęcia auta bez żadnego kamuflażu.

Na razie szczegóły są owiane tajemnicą, ale po pierwszych kadrach z filmu można wnioskować, że samochód będzie mocno nawiązywać do pozostałych modeli w gamie – przede wszystkim V90. Przednią część nadwozia pokryje szeroka osłona chłodnicy i lampy w kształcie „młota Thora”.

W nowym modelu z powiększoną przestrzenią bagażową zaakcentowano tylną część nadwozia chromowanymi dodatkami, nowymi lampami, srebrnymi relingami i panoramicznym oknem dachowym. W kabinie będzie dominować styl znany z modelu XC60. Oprócz materiałów o wysokiej jakości nie zabraknie wielkiego ekranu dotykowego obsługującego Android Auto i Apple CarPlay.

 

Silniki Volvo V60

Pod maskę trafią te same silniki co w modelu XC60. Pojawi się 2-litrowa jednostka z turbodoładowaniem o mocy 250 KM i 349 Nm. Oprócz tego będzie dostępny wariant o tej samej pojemności i mocy 316 KM i 399 Nm. Możemy się spodziewać także wariantu hybrydowego plug-in, oferującego łącznie 400 KM i 639 Nm.

Zdjęcia Volvo V60

Niedawno w sieci pojawiły się pierwsze, jeszcze nieoficjalne zdjęcia Volvo V60:

Oficjalnej prezentacji pięknego kombi Volvo możemy się spodziewać już w tym tygodniu. Premierę zaplanowano na 21 lutego.

Czy Twoim zdaniem Volvo V60 odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o: