Komentarze (51)
W jakim stopniu transport samochodowy odpowiada za smog?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: evil

  0

  to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.

 • Gość: Mikolaj

  Oceniono 2 razy 0

  oplata emisyjna nie odbije sie na nas. to beda pokrywaly paliwowe korporacje, a nie ludzie. przeciez to nie przez to podrozalo paliwo tylko przez arabow i zydow

 • nestiana

  0

  Pomimo tego, że nie do końca mamy wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy poza naszym domem, możemy mieć wpływ na to, jaka jakość powietrza będzie w naszych czterech kątach. A nie da się ukryć, iż jest to sprawa bardzo istotna. Z wielu oczyszczaczy zdecydowałam sie na zakup philipiaka, po długiej analizie parametrów.

 • tomi44g

  Oceniono 4 razy 0

  Po pierwsze Euro 6 obowiązuje nowe auta a w Polsce jest bardzo dużo starych, po drugie silniki TDI oszukują i mają emisję 5x większą podczas normalnej jazdy, po trzecie filtry DPF się w Polsce wycina nagminnie. Nie wybierajmy aut!

 • lampeduza

  Oceniono 2 razy 0

  ... a Szczecin wpuszcza chętnie TIRy do centrum. Po co ?

 • Gość: Xx

  Oceniono 10 razy 0

  Za smog w Polsce odpowiadają w głównej mierze domowe piece na węgiel i śmieci - wystarczy porównać dane WIOŚ z dowolnego miasta zimą i latem. Nie wiem o czym jest ten artykuł - wygląda na bezmyślną kompilację z różnych źródeł

 • Gość: BC

  Oceniono 12 razy 0

  Bzdura, że transport nie przyczynia się do powstawania sadzy. O cząstkach elementarnego węgla słyszeliście (black carbon)? Cząstki sadzy są w nich bardzo małe i tylko filtry są w stanie je wyłapać. To są rozmiary PM1 i mniejsze! Tego smogu zazwyczaj nie widać, a najmniejsze cząstki sadzy wchłaniane są także przez skórę. Tu już nawet żadne maski antysmogowe nie pomogą. Być może wielu polskich kierowców widzi w stosowaniu filtrów jakąś zmowę producentów czy złośliwość europejskich polityków, ale w rzeczywistości te filtry ratują nam zdrowie.

 • sigerpfagus11

  Oceniono 1 raz -1

  Taa., latem też za zanieczyszczenia odpowiadają piece, te kilkaset tysięcy samochodów, poruszających się codziennie po dużych miastach nie ma znaczenia, każdy spala 7-10 litrów paliwa a spaliny w magiczny sposób znikają, loby motoryzacyjna działa pełną parą.

 • Gość: Jubel1

  Oceniono 1 raz -1

  chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja

 • Gość: Tadeusz

  Oceniono 5 razy -1

  Tradycyjnie żenujący poziom wpisu na moto.pl
  A tzw redaktorzy ślepi są na uwagi czytelników, ba, oni nawet własnych wypocin nie czytają.
  Jedyną radą będzie nie dostarczanie klików za tak boleśnie żałosną twórczość.

 • mortus444

  Oceniono 12 razy -2

  mają kołki napisane co, ile, dlaczego a dalej o samochodach. odpie...ie sie od samochodów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX