Mercedes Sprinter - ceny w Polsce. Jest tańszy od poprzednika

Niemiecki producent ujawnia ceny swojego najnowszego modelu dostawczego z gwiazdą na masce. Nowoczesny Sprinter, dostępny po raz pierwszy z napędem na przednią oś, będzie jeszcze tańszy.

Ceny podstawowej wersji furgon rozpoczynają się od 84 330 zł netto. To o 6,5 proc. taniej niż w poprzednim modelu. Wersja podwozie kosztuje teraz od 78 230 zł netto – najtańsza wersja do zabudowy jest o 7 proc. tańsza niż dotychczas.

We wszystkich wersjach nowego Sprintera wyposażenia będzie bogatsze. Standardem jest bezkluczykowy starter Keyless Go oraz radioodbiornik z Bluetooth. Pierwsze egzemplarze nowego modelu pojawią się w salonach już w czerwcu.

Zobacz także: Pierwszy kontakt z nową generacją ulubionego Mercedesa Polaków. Sprinter po raz trzeci

Sprinter to najważniejszy model dostawczego oddziału Mercedes-Benz Vans. Pierwsza generacja miała premierę w 1995 roku – od na drogi wyjechało ponad 3,3 mln egzemplarzy w 130 krajach świata. To najchętniej wybierany samochód użytkowy Mercedesa w historii.

Nowa generacja Sprintera to model zaprojektowany od nowa. Inżynierowie dopracowali nie tylko stylistykę nadwozia, ale również rozwiązania na pokładzie, które mają ułatwić użytkowanie i obniżyć koszty eksploatacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.