Honda Civic Typer R - wciąż liczą się emocje!

320 KM dostępne przy 6500 obr./min., 400 Nm momentu obrotowego dostępnego w zakresie od 2500 do 4000 obr./min. i 1409 kg wagi. Poznajcie najnowszą generację Hondy Civic Type R. Bestię, której debiut przypada na 25 lecie modeli serii Type R.

W odróżnieniu od pierwszych generacji (może poza poprzednią), najnowsza Honda Civic Type R nie próbuje wyglądać skromnie.Efektowne nadwozie jednoznacznie komunikuje światu, że ten samochód potrafi jeździć szybko.

Według informacji producenta przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,8 s, a prędkość maksymalna to aż 272 km/h. Co ciekawe, tak jak w poprzednich generacjach Type R, także w najnowszej, moment obrotowy przenoszony jest tylko na przednią oś.

Dla wszystkich, u których w tym momencie pojawił się grymas na twarzy, mamy wiadomość – prezentowany Type R to obecny król Nurburgringu, który na Północnej Pętli osiągnął czas 7 minut i 43,8 sekundy. Ten wynik pozwala uznać prezentowaną Hondę za najszybsze przednionapędowe auto na świecie. Sprawdzamy, jak sprawuje się podczas codziennej eksploatacji i czy wciąż drzemie w niej duch samochodu sportowego.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.