Komentarze (107)
Mandat za korzystanie z telefonu w samochodzie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: kardan

  Oceniono 1 raz 1

  bardzo słusznie popieram

 • Gość: tak tak

  Oceniono 1 raz 1

  DOWALAĆ 1000 ZŁ I 10 PUNKTÓW -WŁASZCZA KOBITKI MAJĄ ZAWSZE COŚ DO PRZEKAZANIA - PANI W BEETLE'U LEWY PAS POWOLNA JAZDA I WYLANE NA WSZYSTKICH -INNA OSTATNIO -JA NORMALNA JAZDA PANI CALA WTECZ PROSTO NA MNIE -MÓJ REFLEKS OMINIĘCIE -MOJE WK..... RECZNY RUSZAM DO NIEJ ...NO TAK NAJWIĘKSZY OKAZ SMARTFONA PRZY UCHU MÓJ TEKST IRYTACJII -PANI POKAZUJE ŻE JESTEM GŁUPI ....I ODJEŻDŻA -W TEJ SYTUACJI POWINNO SIĘ MIEĆ NIEKARANĄ MOŻLIWOŚĆ DANIA LIŚCIA NA TWARZ ŻEBY COŚ SIĘ TAM POUKŁADAŁO - NAJLEPSZE ŻE TE PRZY ROZWODACH I ALIMENTACH SUPER KOCHAJĄCE MATKI GADAJĄ PRZEZ TEL PROWADZĄC ZAZWYCZAJ WIOZA DZIECI -OPRÓCZ PKT KARNYCH I MANDATU -SPRAWA W SĄDZIE ZA NARAŻENIE ZDROWIA DZIECKA

 • saammm

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę że u nich - jak w Polsce- liczy się ściągnięcie kasy...a za prędkość i smartfon najłatwiej...

 • swinton

  Oceniono 3 razy 1

  Policjant w Paryzu zauwazul kobiete z telefonem przy uchu.
  Zatrzymal samochod wypisal mandat, wrecza go kobiecie a kobieta w smiech.
  Mimo ze policjant spisal numer rejestracyjny samochodu i spisal nazwisko z paszportu to nie zdal sobie sprawy z tego ze kobieta byla pasazerem a kierowca byl kto inny. Samochod byl z Wysp.

 • pawel.lewski

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe jak oni stwierdzą, że rozmawiam przez telefon, jeżeli korzystam z 'Bluetooth" na pokładzie a telefon mam w kieszeni, to, że widać jak rozmawiam, bo ruszam ustami, nie jest żadnym dowodem, mogę gadać do siebie.

 • Gość: espek

  Oceniono 1 raz 1

  Kierowca to nie to samo co kierujący...

 • sineguanon

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuje w ogóle zabronić odrywania oczu od drogi, a rąk od kierownicy. A idąc dalej - zauważyłeś wypadek nie dzwoń po pomoc. Jedź dalej do najbliższego parkingu może poszkodowani przeżyją.

 • piotr.mb

  Oceniono 3 razy 1

  Liczne badania dowodzą, że rozmowa przez zestaw głośnomówiący jest PRAWIE tak samo niebezpieczna jak rozmowa z telefonem przy uchu, bardziej rozprasza sam fakt rozmowy niż trzymanie telefonu.

 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy 1

  Proponuję aby w Polsce zakazać posiadania telefonów przez kierowców i odwrotnie. Albo rybki albo akwarium.

 • dejacek

  Oceniono 3 razy 1

  trochę racji w tym jest. Uchwyt na szybę kosztuje 15zł a tryb głośnomówiący jest we wszystkich współczesnych telefonach. Często korzystam z telefonu w aucie i zawsze na głośno -żaden wysiłek i żaden problem

 • kapitan_s

  Oceniono 1 raz 1

  A co, jak się mówi z użyciem urządzenia głośnomówiącego nie rozmawia się prze telefon?. To powinno być wyraźnie zaznaczone, że w samochodzie można rozmawiać przez telefon ale za pośrednictwem urządzenie głośnomówiącego.

 • edek40

  Oceniono 1 raz 1

  A samochodach coraz większe wyświetlacze...

 • ssaassaa

  Oceniono 25 razy 1

  W Polsce generalnie mandaty są zbyt niskie. Nie były zwiększane od wielu lat, przez co max mandat za prędkość (500 zł), który w momencie wprowadzenia był równowartością połowy średniego wynagrodzenia netto teraz jest 1/6 średniego wynagrodzenia netto. Wg mnie max mandat za prędkość powinien wynosić co najmniej średnią krajową netto czyli około 3000 zł.
  Od razu odpowiem tym, którzy ten pomysł uważają za ściąganie haraczu przez władzę: wystarczy jeździć zgodnie z przepisami a żaden mandat Ci nie grozi.
  A jeśli uważasz, że w danym miejscu ograniczenie jest bez sensu to interweniuj u zarządcy drogi a nie obwiniaj za to policję, bo policja nie ma nic wspólnego z ustawianiem znaków tylko z pilnowaniem ich przestrzegania.

 • Gość: Maniek

  0

  A po co mi rozmawiać przez telefon, w rejestratorze mam wbudowany system do prowadzenia rozmów, jakość jak przez telefon a może i lepsza, jasne - trzeba kupić. Jednak samochód też trzeba kupić. A taki rejestrator to nie kawał kasy, kupowałem Lamaxa rok temu to płąciłem z 500zł.

 • Gość: Tom

  0

  Na poboczu powinna być możliwość, w trakcie jazdy zdecydowanie nie

 • Gość: tobi

  0

  Trzymanie telefonu w ręce ogranicza możliwość ruchu ale w rozmowie przez głośnomówiący nie widzę nic złego. Zamontowałem sobie uchwyt na telefon w xlv za grosze i mnie to nie rozprasza. Najgorsze jest chyba pisanie sms w czasie jazdy.

 • atmt

  Oceniono 2 razy 0

  Rozmawianie przez telefon w czasie jazdy jest dużo bezpieczniejsze niż operowanie nowoczesnymi ekranami dotykowymi montowanymi seryjnie w samochodach. Takie zmiany to czysty debilizm.

 • Gość: totoloto

  Oceniono 2 razy 0

  Nie chcę nazbyt polemizować ale... Każde oderwanie uwagi od kierownicy i od drogi może być problematyczne i groźne w skutkach, ale nie musi być takie - zależy to od sytuacji. Także trzymanie rąk kurczowo na kierownicy i wpatrywanie się w drogę nie gwarantuje bezpieczeństwa. Są tacy, którzy mogą sprawnie obsługiwać telefon podczas jazdy (choć nie powinni) i nie mają z tym problemu a są i tacy, dla których podrapanie się po głowie lub dłubanie w nosi może być problemem. każdy się kiedyś uczył i był poczatkującym, ale potem dochodzi do wprawy. To kwestia indywidualnego wyczucia.
  A tak marginesie - przepisy, które chcą wprowadzać Francuzi, mogą być podejrzane o lobbing w kierunku firm produkujących sprzęt głośnomówiący. Dlaczego niby miałbym nie móc zjechać na pobocze i rozmawiać jak będą miał pilny telefon? W życiu różnie bywa. Może dzwonić dziecko, może być ktoś chory, coś może się wydarzyć ważnego . Nie każdy ma zestaw głośno mówiący a nawet jak ma, to nie zawsze pasażerowie powinni słuchać treści rozmowy. Po wprowadzeniu tych przepisów, jeżeli ktoś będzie musiał odebrać telefon albo oddzwonić, to stanie na poboczu i wyjdzie z samochodu, że niby na siusiu. Chyba, że i to będzie niedozwolone. Swoją drogą ciekawe jak Policja będzie to nadzorowała?

 • staryapacz

  Oceniono 4 razy 0

  Zjawisko groźne w czasie jazdy, ale na poboczu.?? Bez przesady!! Poza tym mając blue tooth też trzeba dotknąc ekranu w samochodze co jest taką sąmą czynnością jak np. ustawienie temperatury, przełączenie nawiewu czy klimatyzacji.A co jeżeli mam włączony głośno-mówiący?/

 • gg7887

  Oceniono 2 razy 0

  super sprawa... jadę z kolegami w osiem aut na Krakowskie... przed Pałacem wysiadamy z auta i dzwonimy po pomoc drogową, nie muszę się znać że cosik i puka w kole czy w silniku... papierosek i zablokowane wyjście dla Maliniaka... nawet nie muszę być przy aucie tylko na zewnątrz... niech wprowadzą takie przepisy... rozmowa przez telefon na świeżym powietrzu a z tyłu korek bo muszę wysiąść i tylko w przypadku "awarii"

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz -1

  nie kazdy, ale moh GPS w samochodzie robi takze za glosnomowiacy. Oprocz tego mam, ale nie uzywam, zestawu kupionego w ALDI za jakies psie pieniadze.
  U nas wolno rozmawiac, ale po zaparkowaniu na ulicy, tzn. silnik ma byc wylaczony.

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz -1

  miod na moje serce
  u nas juz probowali specjalnych kamer umieszczanych nad droga, doskonale widac, co robi kierujacy, plus fotka.
  oby jak najszybciej.

 • dublet

  Oceniono 5 razy -1

  Widelce już opanowali, teraz uczą się korzystać z telefonu.

 • Gość: waldek

  Oceniono 3 razy -1

  Każdy samochód kupiony w salonie, ustawowo, powinien mieć zestaw głośnomówiący. To jest krok pierwszy i najważniejszy

 • Gość: Ludwik XVI

  Oceniono 3 razy -1

  W kraju jakobinów i szafotu nic już nie zadziwi.

 • Gość: kay

  Oceniono 3 razy -1

  Najwyraźniej dostają cały czas za mało pieniędzy z mandatów.

 • Gość: MaTT

  Oceniono 1 raz -1

  10 wpisów. Statycznie tylko 2 mówi prawdę . Reszta łże.

 • sacc77

  Oceniono 5 razy -3

  GRANICE ABSURDU ZDECYDOWANIE PRZEKROCZONE.

 • Gość: klm

  Oceniono 7 razy -3

  brawo!

 • fakej

  Oceniono 37 razy -3

  Następny krok to zakaz korzystania z samochodu podczas jazdy a także na postoju.

 • Leszek Łępski

  Oceniono 31 razy -5

  Kierowcy w naszym kraju sa jak dojne krowy.Podatek w paliwie,mandaty,punkty karne,kary więzienia.Policja nawet prewencji i dzielnicowi bawią sie w drogowczyków.Złodzieje wchodza nam na głowe,lupy przesladują na każdym kroku,a kazdy policjant robi wyniki na kierowcach.Wyznaczcie jeszcze kare śmierci może w tedy będziecie zadowoleni.Powinni odebrac wszelkie imunitety z wykroczenia zaraz przepisy by zelzały dla kierowców

 • Gość: 111 metrów

  Oceniono 8 razy -6

  Bzdura. Jeszcze nigdy jazda samochodem nie przeszkadzała mi podczas rozmowy przez telefon. Jedę i rozmawiam co w tym złego? Trochę się motam z sms, mms czy pisaniem maila ale z rozmową to luzik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX