Coraz więcej polskich autobusów trafia do Niemiec

Solaris Bus & Coach podpisał kontrakt z niemieckim przewoźnikiem z Dusseldorfu na dostawę 74 egzemplarzy autobusów Urbino 18 nowej generacji. To kolejna dostawa polskiego producenta za zachodnią granicę do tego samego klienta.

Solaris dostarczył od 2005 roku 90 pojazdów dla Rheinbahn Dusseldorf. Kilka dni temu spółka poinformowała o podpisaniu kontraktu na jedno z największych zamówień na 18-metrowe autobusy przegubowe Urbino. Ten model można coraz częściej spotkać na niemieckich ulicach w takich miastach jak Dortmund, Lipsk, Hagen czy Kassel.

Wartość kontraktu nie została ujawniona. Każdy z autobusów pomieści 100 pasażerów, z czego 41 na miejscach siedzących. Wszystkie egzemplarze będą zasilane jednostką spełniającą normy czystości Euro 6. Oświetlenie zewnętrzne pracuje w technologii LED, która jest energooszczędna i przyjazna dla środowiska. Oprócz klimatyzacji na pokładzie będzie dostępny bezprzewodowy internet, a pasażerowie będą mogli doładować smartfony i tablety. W egzemplarzach, które trafią do Niemiec będą montowane systemy do liczenia pasażerów.

W całych Niemczech jeździ już ponad 3 tys. autobusów i trolejbusów marki Solaris. Poza tym wielkopolska firma dostarcza swoje produkty do 32 państw na świecie.

Więcej o: