Zmiana planów. Nowy Focus nie zadebiutuje w Genewie

Marka spod znaku błękitnego owalu nie zaprezentuje nowej generacji popularnego kompakta na targach w Genewie. Czwarta odsłona Forda Focusa zadebiutuje dopiero w kwietniu, tuż po imprezie

Ford rezygnuje z wielkiej premiery na salonie w Genewie. Zamiast tego kompaktowy model będzie miał osobną premierę już w kwietniu - prawdopodobnie w Kolonii lub Sarrlouis, gdzie powstaje. O nowym Focusie niewiele wiadomo. Nowy samochód pojawił się już na ulicach w mocnym kamuflażu. Czwarta generacja ma być dłuższa, szersza, a do tego wyposażona w nowoczesne rozwiązania. Auto powstało na nowej płycie podłogowej.

To wcale nie oznacza, że w Szwajcarii na stoisku Forda będzie nudno. Pojawią się tam: Edge po delikatnym odświeżeniu (dodatkowo w wersji 7-osobowej), Ka+, Mustang po face-liftingu oraz EcoSport z wnętrzem w stylu Fiesty i napędem na cztery koła.

Zobacz także: Odświeżony Ford EcoSport debiutuje w polskich salonach. Znamy ceny

Ford jest drugim, największym sprzedawcą samochodów na rynku europejskim. W sumie amerykańska marka sprzedała 212 806 egzemplarzy Focusa i 254 059 sztuk Fiesty w 2017 roku. Takie liczby udało się osiągnąć pomimo globalnego spadku sprzedaży aż o 15 proc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.