Koncepcyjny SUV Lexusa jednak trafi do produkcji

Na salonie motoryzacyjnym w Detroit zadebiutował duży, sportowy SUV Lexusa. Model LF-1 Limitless trafi niebawem do produkcji.

Producent sugerował na początku, że samochód jest tylko wizją koncepcyjną. Jednak duże zainteresowanie klientów przełożyło się na zmianę podejścia. Poza tym trendy rynkowe wskazują, że kolejny, luksusowy SUV znajdzie swoich odbiorców. W tej chwili ponad 70 proc. samochodów sprzedawanych przez Lexusa to crossovery i SUV-y.

Podczas premiery na targach w Detroit szef amerykańskiego oddziału jednoznacznie zasugerował, że taki samochód trafi do produkcji. Lexus LF-1 Limitless to projekt narysowany przez studio Calty Design Research z siedzibą w Kalifornii. Auto wyróżnia się bardzo dynamiczną sylwetką z długą maską i krótkim przednim zwisem. Samochód ma być flagowym modelem japońskiej marki, tuż obok LC 500 i LS 500.

Zobacz także: Lexus LC 500 I Pierwsza jazda I Powrót do przeszłości

Nie wiadomo, jaki silnik pojawi się pod maską modelu LF-1. W grę wchodzi napęd hybrydowy, elektryczny i wodorowy. Koncern Toyota ma już dopracowane rozwiązania w tym zakresie. Wnętrze LF1-Limitless jest luksusowe i futurystyczne. Projektanci zrezygnowali z tradycyjnych przycisków i pokręteł na rzecz elementów czułych na ruch. Sterowanie będzie możliwe nawet bez dotyku, wystarczy zbliżyć rękę do sterownika. Pasażerowie siedzący z tyłu poczują się równie komfortowo jak z przodu, a w oparciach przednich siedzeń będą montowane ekrany multimedialne.

Lexus LF-1 LimitlessLexus LF-1 Limitless fot. Lexus

Na pokładzie SUV-a nie zabraknie rozwiązań autonomicznych. Po włączeniu trybu Chauffeur LF-1 może się poruszać bez wpływu kierowcy. Systemy elektroniczne sterują kierownicą i przyspieszeniem. Nowoczesny samochód pojawi się na rynku nie wcześniej jak za 2-3 lata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.