Sportowy Fiat Tipo zadebiutuje w Genewie

Dwa lata po premierze Fiata Tipo czas na odświeżenie oferty. Do palety dostępnych wersji dołączy Tipo Sport, które zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Genewie.

Włoski koncern na razie nie potwierdza tych doniesień, ale dziennikarze CarMagazine dotarli do źródeł w turyńskim koncernie. Na początku marca będziemy mogli się przekonać, jak wygląda nowa wersja.

W tym roku Fiat Tipo obchodzi 30. urodziny. Dlatego producent zamierza wprowadzić nową wersję, która zwiększy zainteresowanie modelem dostępnym ponownie od trzech lat. W poprzednich wcieleniach najmocniejsza wersja kompaktowego modelu miała 146 KM. Aktualnie oferowana generacja ma pod maską silniki o pojemności od 1,3 do 1,6 litra.

Zobacz także: Nowy Fiat 500L. Sprawdziliśmy, jak jeździ wersja po liftingu

Pod maską Tipo Sport może pracować wzmocniony wariant jednego z dostępnych silników. Specjalna wersja będzie się odróżniać nowymi zderzakami, poszerzonymi błotnikami, nakładkami na progi, specjalnymi obręczami i sportowymi akcentami w kabinie.

W tej chwili Tipo jest najlepiej sprzedającym się samochodem z oferty Fiata w Europie. W zeszłym roku na rynek trafiło ponad 110 tys. egzemplarzy. W samych Włoszech sprzedano 56 046 egzemplarzy, drugim rynkiem jest Turcja z wynikiem 41 tys. samochodów. Samochód jest również sprzedawany w Meksyku jako Dodge Neon.

Czy Twoim zdaniem Fiat Tipo z mocniejszym silnikiem będzie się cieszył zainteresowaniem kierowców w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.