Skoda zaskakuje - premiera nowego crossovera w Genewie

Najnowszy projekt czeskiego producenta - Vision X - pojawi się w Genewie. Na razie jest projektem koncepcyjnym, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem pojawi się wersja produkcyjna.

Na liście premier podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie pojawi się nowa Skoda Vision X. Do odsłonięcia mamy jeszcze miesiąc, ale czeski producent już teraz zaserwował pierwsza obrazki prezentujące projekt.

To typowy crossover, który zajmie miejsce w gamie modelowej pod modelem Karoq. Auto wyróżnia się odważną stylistyką nadwozia, podwójnymi układem reflektorów, masywnym przednim pasem oraz dwutonową kolorystyką.

Skoda Vision X jest wyposażona w panoramiczne okno dachowe, wielkie obręcze kół w rozmiarze 20 cali. W kabinie punktem dominującym jest wielki wyświetlacz systemu multimedialnego.

Czeski producent konsekwentnie realizuje program „Strategia 2025”, w ramach którego szczególny nacisk położono na auta z segmentu SUV i crossover. Kolejnym etapem tego programu będą auta z napędem elektrycznym i hybrydowym. Pierwszy tego typu model pojawi się już w przyszłym roku. Docelowo Skoda zamierza dostarczać na rynek co czwarty samochód z takim napędem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.