Elektryczny hatchback Volvo zabierze klientów Tesli?

Jakiś czas temu Volvo zaprezentowało studium koncepcyjne, które zapowiadało model XC40. Równolegle pojawił się samochód wyglądający jak połączenie hatchback i sedana. Już wiemy, jaka przyszłość czeka ten model.

Od jakiegoś czasu przyszłość marki Volvo jest jasna – każdy model otrzyma odmianę z elektrycznym napędem. Dlatego na bazie studium Concept 40.2 powstanie wersja produkcyjna. Auto zadebiutuje już w 2019 roku.

Maszyna powstanie na nowoczesnej architekturze CMA, wykorzystanej do budowy modeli z serii 40. Szef działu R&D, Henrik Green, zdradził w rozmowie z mediami zasięg nowego samochodu – prawie 500 km. To znacznie więcej niż zapowiadano przy okazji odsłonięcia konceptu. Inżynier dodał również, że praktycznie każdego miesiąca powstają nowe ulepszenia odnośnie napędu i zasilania. Dlatego wersja produkcyjna będzie oferować jeszcze lepsze parametry.

Volvo będzie oferować nowy model w kilku wersjach różniących się zasięgiem, z różnymi silnikami elektrycznymi pod maską. Wszystko po to, żeby zapewnić elastyczną ofertę, dopasowaną do potrzeb klientów. Dlatego naturalnym konkurentem dla hatchbacka będzie Tesla Model 3.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.