Odświeżony Volkswagen Golf Sportsvan już dostępny. Znamy polskie ceny

Na wrześniowym salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutował odświeżony Golf Sportsvan. Pod maską popularnego modelu znalazły się nowe systemy asystujące i multimedialne.

Najpierw na rynek trafił odświeżony Golf, a teraz przyszedł czas na model Sportsvan. Odświeżona wersja ma wyrazistą stylistykę – zmieniono zderzaki, zainstalowano halogenowe reflektory ze światłami diodowymi do jazdy dziennej oraz LED-owe reflektory zamiast ksenonów. Diodowe lampy pojawiły się seryjnie z tyłu.

Klienci mogą wybierać nowe wzory obręczy z lekkich stopów, lakiery oraz wzory tapicerek. Konfigurowanie przestrzeni we wnętrzu ułatwi tylna kanapa przesuwana w zakresie 18 cm. Na liście wyposażenia odświeżonego Sportsvana pojawił się system radiowo-nawigacyjny „Discover Pro” z dotykowym, 9,2-calowym ekranem obsługującym gesty. Volkswagen przygotował specjalną aplikację „Media Control”, która umożliwia podłączenie tabletów i smartfonów do sprzętu multimedialnego na pokładzie samochodu. Dzięki temu wieloma funkcjami można sterować poprzez tablet.

Zobacz także: Znamy polskie ceny Renault Scenic z zupełnie nowym silnikiem 1.3 TCe

Volkswagen Golf Sportsvan 2017Volkswagen Golf Sportsvan 2017 fot. Volkswagen

O bezpieczeństwo na pokładzie zadbają nowe systemy asystujące. Na liście wyposażenia pojawiło się rozwiązanie rozpoznające obecność pieszych na jezdni, asystent ułatwiający jazdę w korku, Emergency Assist, Park Assist i Trailer Assist.

Pod maską nowego Golfa Sportsvana będzie można zamówić silniki TSI: 1.0 (85 i 110 KM) lub 1.5 ACT (130 i 150 KM). Najmocniejsze wersje silników TSI wyposażono w aktywny system odłączania cylindrów – w ten sposób jest ograniczane spalanie. Oferta jednostek poszerzy się jeszcze o dwa wydajne silniki TDI.

Cena Golfa Sportsvana w podstawowej wersji (z silnikiem 1.0 TSI o mocy 85 KM) wynosi 73.790 złotych.

Czy Twoim zdaniem na rynku jest jeszcze miejsce dla klasycznych minivanów?
Więcej o: