Koniec aktualnego Wranglera - Jeep stawia na pickupy

Chętni na aktualną generację Jeepa Wranglera muszą się pospieszyć, ponieważ już w kwietniu zakończy się produkcja tego modelu. W planach Amerykanów jednak jest bardzo ciekawy model, który dołączy w ofercie do nowego Wranglera.

Już 7 kwietnia 2018 roku fabryka należąca do koncernu Fiat Chrysler w amerykańskim Toledo oficjalnie zakończy produkcję Jeepa Wranglera JK. Obiekt będzie przygotowywany do przyjęcia nowej wersji legendarnej terenówki (JL), ale nowy samochód zadebiutuje dopiero w listopadzie. Przy okazji będzie tam powstawać zupełnie nowy pickup na bazie terenówki.

Amerykańsko-włoski koncern ma bardzo ambitne plany odnośnie tego samochodu. Produkcja Wranglera zwiększy się z 60 tys. do 300 tys. egzemplarzy rocznie. Wersja pickup będzie powstawać w nakładzie 100 tys. egzemplarzy. W zeszłym roku Jeep sprzedał na 190 tys. Wranglerów tylko na terenie USA – to drugi najpopularniejszy model po Grand Cherokee (240 tys. egzemplarzy) i Cherokee (170 tys. egz.).

W zeszłym roku koncern FCA sprzedał prawie 2,06 mln samochodów. Największą popularnością cieszył się pickup Ram – ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Pickupy stają się coraz popularniejsze w Europie. Czy Jeep powinien swoje auto tego typu zbudowane na Wranglerze sprzedawać także u nas?
Więcej o:
Komentarze (7)
Jeep Wrangler Pickup - pierwsze informacje
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • 4slash

  Oceniono 4 razy 4

  "Produkcja Wranglera zwiększy się z 60 tys. do 300 tys. egzemplarzy rocznie. W zeszłym roku Jeep sprzedał na 190 tys. Wranglerów tylko na terenie USA." Wyprodukowali 60 tys. a sprzedali 190 tys. sztuk?

 • Gość: Piotrek

  Oceniono 4 razy 2

  Amerykańska tradycja-Tesla też więcej sprzedaje niż produkuje!

 • Gość: Pawel

  0

  Szkoda ,ze spadek jakości informacji dotyczy również motoryzacji.Tytuł sformułowany na zasadzie taniej sensacji,nieprecyzyjne informacje.Kiedyś artykuły pisali ludzie ,którzy dysponowali rzetelną wiedzą.Ten ,,artykuł "jest bardzo dobrym przykładem na to jak powstają teksty,które nic ciekawego nie wnoszą poza manipulowaniem słowem i wzbudzaniem emocji,że oto np. Jeep Wrangler kończy swój żywot w obecnej formie.

 • Gość: jasio

  0

  Zaskakujące jest że firma amerykańska nigdy nie produkowała pickupów w większej ilości ot ze dwa modele cywilne i dwa wojskowe przez całą swoja historię

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX