Popularny SUV Hyundaia w nowej wersji. Mamy pierwsze zdjęcia nowego Santa Fe

Koreański producent planuje kolejną nowość w segmencie SUV. Będzie to już czwarta generacja modelu Santa Fe. Samochód zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Pierwsze odsłonięcie modelu nastąpi już w lutym. Producent opublikował w sieci wizualizacje, które pokazują całą bryłę nadwozia. W oczy rzucają się masywne nadkola i przetłoczenia drzwi, a także wąskie światła LED do jazdy dziennej nad którymi umieszczono główne reflektory. Kaskadowa osłona chłodnicy nawiązuje do odświeżonego modelu i30. Wrażenie robią felgi, ale raczej nie powinniśmy się spodziewać takich obręczy w wersji produkcyjnej.

Na liście wyposażenia nowego Santa Fe pojawią się zaawansowane systemy bezpieczeństwa – np. monitoring pasażerów siedzących na tylnej kanapie lub asystent wjazdu tyłem z automatycznym hamulcem wykrywającym przeszkodę.

Producent nie ujawnił jeszcze, czy nowa wersja modelu będzie dostępna w przedłużonej wersji Grand Santa Fe. Koreański SUV jest produkowany od 2000 roku. Od tego czasu na całym świecie pojawiło się ponad 400 tys. egzemplarzy.

Czy podobają Ci się szkice koncepcyjnego nowego Hyundaia Santa Fe?
Więcej o:
Copyright © Agora SA