Nowy Mercedes Klasy A zbliża się wielkimi krokami. Mamy nowe wieści

Już w ten piątek zadebiutuje czwarta odsłona Mercedesa Klasy A. Tymczasem producent wrzuca do sieci kolejne teasery wideo odsłaniające nowe szczegóły.

Na nowym filmie możemy zobaczyć m.in. reflektory, osłonę chłodnicy i spojler dachowy. Wszystko wskazuje na to, że wersja produkcyjna jest mocno zainspirowana wyglądem koncepcyjnego modelu Concept A Sedan.

Mercedes odsłania przy okazji wnętrza modelu. Znajdziemy tam zupełnie nową deskę rozdzielczą z charakterystycznymi wylotami powietrza i oświetleniem typu ambient. Na pokładzie znajdziemy również nowy system multimedialny MBUX, który odsłonięto podczas targów CES 2018.

Dwa ekrany, dostępne w trzech różnych konfiguracjach, są sterowane za pomocą dotyku i głosu. Wystarczy, że powiemy „Hi, Mercedes!”, a samochód spełni naszą prośbę. System jest w stanie uczyć się nowych komend, dzięki systemowi sztucznej inteligencji, który pojawił się na pokładzie.

Mercedes Klasy A 2018 (teaser)Mercedes Klasy A 2018 (teaser) fot. Mercedes

Po premierze nowej Klasy A przyjdzie czas na prezentację samochodu podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Oprócz wersji benzynowej i wysokoprężnej, pod maską małego Mercedesa pojawi się napęd hybrydowy typu plug-in oraz wersja elektryczna. Producent planuje również wersję AMG A35, bezpośredniego konkurenta Audi S3 Sportback. Topowa wersja AMG A45 pojawi się później i będzie dysponować mocą 400 KM.

Czy Twoim zdaniem nowy Mercedes Klasy A zdystansuje Audi A3 i BMW serii 1?
Więcej o: