Kia K5 zdradza wygląd nowej Optimy

Jeszcze w tym roku zadebiutuje nowa, odświeżona Kia Optima. Auto pojawi się na rynku trzy lata po premierze czwartej generacji na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku.

Sedan klasy średniej jeszcze nie został odsłonięty przez producenta, ale inspiracji możemy szukać w odświeżonej wersji modelu K5. Samochód jest już dostępny na rynku koreańskim. Na pewno kilka rozwiązań z modelu pojawi się w nowej Optimie.

W oczy rzuca się charakterystyczna, żebrowana osłona chłodnicy, nowy kształt lamp z diodami do jazdy dziennej LED, nowe zderzaki, odświeżone lampy z tyłu oraz dyfuzor. Na liście akcesoriów pojawiły się również nowe wzory felg. W kabinie nie doszło do drastycznych zmian. Zainstalowano tam nowy system infotainment, kierownicę oraz nowe wzory tapicerek.

Kia K5 2018Kia K5 2018 fot. Kia

Pod maską pojawią się silniki z modelu K5. Podstawowy motor to konstrukcja 1.6 turbo o mocy 180 KM (265 Nm). Druga jednostka to wolnossąca, dwulitrowa konstrukcja. Oferuje 163 KM (196 Nm) maksymalnej mocy. Na niektórych rynkach auto będzie jeszcze dostępne z seryjną instalacją LPG – silnik 2.0 o mocy 151 KM (194 Nm). Alternatywą będzie Diesel o pojemności 1,7 litra. Jednostka oferuje 141 KM (340 Nm).

Nowa Kia Optima na rynku amerykańskim zachowa jednostki dostępne w dotychczasowym modelu – 1.6 i 2.4, dysponujące mocą 178 i 185 KM. Na szczycie oferty pojawi się jednostka 2.0 o mocy 245 KM.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.