Znamy datę premiery Golfa ósmej generacji

Volkswagen przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji Volkswagena Golfa nowej generacji. Przedstawiciele zarządu zdradzili kilka szczegółów podczas spotkania "Golf 8 Supplier Summit" w Wolfsburgu.

Fabryka w Wolfsburgu to miejsce, gdzie każdego dnia powstaje ponad 2 tys. egzemplarzy samochodów z rodziny Golfa. Wszystko wskazuje na to, że obiekt zajmie się produkcją kompaktowego modelu przez następne lata. Podczas konferencji członkowie zarządu Volkswagena zdradzili, że Golf ósmej generacji zjedzie z taśmy już za 75 tygodni.

Popularny Volkswagen jest obecnie sprzedawany w 108 krajach, a od 1974 roku trafił do 34 mln klientów na całym świecie. Inwestycje niemieckiego koncernu w rozwój nowego modelu przekroczyły na chwilę obecną 1,8 mld euro.

W konferencji wzięło udział 180 najważniejszych menedżerów ze 120 firm produkujących na potrzeby branży motoryzacyjnej. Po wybraniu firm, które będą kooperować z niemieckim koncernem przyjdzie czas na kolejną fazę współpracy – jej celem jest zapewnienie niezakłóconego wprowadzenia samochodu na rynek. Szefowie marki przyznali, że trwa właśnie decydująca połowa prac nad nowym projektem.

Nowy Golf zadebiutuje wiosną przyszłego roku i wprowadzi niemiecką markę w erę pojazdów w pełni współpracujących ze sobą nawzajem i z otoczeniem w ramach rozszerzonych funkcji jazdy autonomicznej. Na jego pokładzie znajdzie się więcej oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Golf ma mieć stały kontakt z Internetem.

Czy twoim zdaniem wygląd nowego Volkswagena Golfa będzie wyraźnie odbiegał od obecnej generacji?
Więcej o:
Komentarze (12)
Volkswagen Golf VIII
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 2.0 TDI

  Oceniono 10 razy -4

  "Na jego pokładzie znajdzie się więcej oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej" - jakiego oprogramowania?. Chyba manipulujacego w emisję spalin!

 • Gość: rsj

  Oceniono 10 razy -6

  a czm sie bedzie różnił od 6 i 7 ?
  może nie ma sensu wprowadzać kolejnego liftingu ?

 • Gość: PP

  Oceniono 10 razy -8

  Razi niska jakość wykonania, głośny silnik, przestarzała skrzynia biegów, fatalne właściwości jezdne, kiepski tłumienie nierówności i wilczy apetyt na olej silnikowy - cała prawda o produktach VW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX