Już w lutym kierowców czeka rewolucja. Za mandat zapłacisz kartą od razu w radiowozie

W lutym w każdym radiowozie drogówki znajdzie się w terminal płatniczy, a kierowca będzie mógł błyskawicznie opłacić mandat. Policja już zakupiła 2 tysiące terminali i jest gotowa do wprowadzenia ich na służbę w całej Polsce.

W opolskiej policji wprowadzono pilotażowy program - w 15 radiowozach pojawiły się terminale płatnicze. Rozwiązanie sprawdziło się do tego stopnia, że w lutym 2 tys. takich urządzeń pojawi się w radiowozach na terenie całej Polski.

Terminale w radiowozach przydają się podczas wystawiania mandatu obcokrajowcom, którzy muszą opłacić karę na miejscu. Jednak nie zawsze dysponują odpowiednią ilością gotówki w polskiej walucie. Wtedy policja musiała pojechać z ukaranym kierowcą do banku lub kantoru, co jest czasochłonne, a do tego utrudnia pracę funkcjonariuszom.

Policja podaje, że każdego dnia wyjeżdża na polskie drogi ok. 4 tys. funkcjonariuszy drogówki w dwuosobowych zespołach. Taka dostępność terminali sprawi, że każdy radiowóz będzie w stanie pobrać płatność za mandat od razu po jego wystawieniu. Kierowcy będą mogli skorzystać również z płatności za pomocą aplikacji BLIK. Za obsługę terminali odpowiada firma eService.

Według informacji podanej przez Krajową Izbę Rozliczeniową, kierowcy będą mogli od lutego dokonywać płatności za mandaty kartami płatniczymi.

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa

Czy Twoim zdaniem płacenie za mandat kartą to dobry pomysł?
Więcej o: